Obama chcel zabiť Putina, začína tretia svetová

Obama chcel zabiť Putina, začína tretia svetová

BRATISLAVA / Keďže zatiaľ nie sú známe presné okolnosti pádu lietadla, priestor dostávajú rôzne konšpiračné teórie. Niektoré predpovedajú pokračovanie studenej vojny, iné začiatok tretej svetovej. Za zostrelenie lietadla vraj môže aj magické číslo sedem, či dokonca farmaceutické spoločnosti.

Úmysel alebo náhoda? Katastrofu sprevádza magické číslo 7. Let MH17, lietadlo Boeing 777.  Zostrelené 17. 7. Keď sčítame číslice v roku 2014, dostaneme opäť číslo 7.

Útok na Putina

Toto je len hra s číslami. Vo väčšine konšpiračných teórií ide o politiku. "Jedna z nich je taká, že útok bol mierený na prezidenta Putina, ktorého špeciál má tú istú trajektóriu ako malajské aerolínie. Že za tým stojí prezident Obama," uviedol riaditeľ Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií Ministerstva obrany Ivo Samson.

Podľa inej teórie lietadlo zostrelili ukrajinskí rebeli na pokyn Ruska, aby táto veľmoc mala zámienku na začatie tretej svetovej vojny.

"Iná teória bola, že za tým stoja farmaceutické firmy, pretože tam prišlo o život niekoľko desiatok odborníkov na AIDS," dodáva Samson.
 
Ďalšia teória tvrdí, že na palube letu MH17 bolo 20 zamestnancov americkej firmy, ktorá vyrába navádzacie systémy do vojenských rakiet a oni ovplyvnili trasu lietadla.

Zmena trasy

Trase lietadla sa venuje viac konšpiračných teórií. Podľa jednej sa obvyklá trasa letu začala meniť už nad Poľskom. Podľa inej až vtedy, keď sa lietadlo ocitlo nad Ukrajinou.

Všetky tieto konšpirácie majú na svedomí neznámi autori, ale tá najabsurdnejšia pochádza z úst separatistického lídra Igora Girkin-Strelkova. Ten tvrdí, že cestujúci boli mŕtvi už pri odlete lietadla.

A ďalšie teórie budú ešte pribúdať. Podľa odborníka najmocnejší tohto sveta vedia aj teraz veľmi dobre, čo sa stalo. Vďaka super výkonným satelitom, ktoré to nasnímali z vesmíru. K nám bežným ľuďom sa však presný obsah snímok pravdepodobne nedostane. "Podlieha to vojenskému tajomstvu a málokedy bývajú zverejňované takéto snímky z týchto zariadení s vysokým rozlíšením," tvrdí zástupca Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity Bohuslav Chrenko.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi