Rebeli zasiahli bojové lietadlo, Slavjansk bez elektriny

Rebeli zasiahli bojové lietadlo, Slavjansk bez elektriny

SLAVJANSK / Za dva dni po skončení prímeria hlásia ukrajinské jednotky päť obetí. POvstalci zasiahli armádne lietadlo, pilot ale dokázal pristáť. Armáda oslobodila tri obce, Slavjansk zasiahli ťažké boje a mesto sa ocitlo bez elektriny.

Ukrajinské ozbrojené sily prišli od začiatku vojenskej akcie na východe Ukrajiny o dvesto vojakov, gardistov, policajtov a spolupracovníkov.

Armáda uviedla, že rebeli zasiahli ukrajinské bojové lietadlo, pilot ale so zničeným strojom dokázal pristáť. Podľa ministerstva obrany ďalšie lietadlo havarovalo počas pristávania v Dnepropetrovsku kvôli zlyhaniu techniky.

Vo vážnom stave

Za posledné dva dni od ukončenia prímeria podľa hovorcu bezpečnostnej rady štátu Andrija Lysenka zahynulo päť príslušníkov vládnych síl. Počas stretov s proruskými separatistami v noci na stredu zomreli traja vojaci a jeden pohraničník. Ďalších desať vojakov a štyria pohraničníci utrpeli zranenia.

Ukrajinská pohraničná stráž upresnila, že jej straty sa týkajú nočného stretu o hraničný post v blízkosti mesta Novoazovsk v Doneckej oblasti. Traja zo zranených sú vo vážnom stave v nemocnici.

Podľa ukrajinskej armády sa povstalci pokúsili zostreliť lietadlo Su-24. Protilietadlová strela zasiahla jeden z dvoch motorov, ale pilotovi sa podarilo požiar uhasiť.

Zdroj: SITA

Stihol sa katapultovať

Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo, že ďalšie lietadlo havarovalo v Dnepropetrovsku. Nikomu sa nič nestalo a pilot sa stihol katapultovať. Bojové lietadlo Su-25 sa podľa ministerstva stalo neovládateľným v dôsledku zlyhania techniky.

Zdroj: SITA

Armáda podľa rebelov zahájila masívne ostreľovanie Kramatorska, ktorý je jednou z povstaleckých bášt. Mesto bolo zasypané granátmi, uviedlo tlačové stredisko doneckých povstalcov.

Ťažké boje zasiahli aj Slavjansk. Separatisti zničili rozvodnú stanicu na severe mesta a to sa ocitlo bez elektriny. S výpadkom elektrického prúdu sa pasuje aj Kramatorsk, bez dodávok je napríklad centrálna mestská nemocnica.

Paľba za bieleho dňa

Východoukrajinskí separatisti sa zmocnili sídla oblastného ministerstva vnútra v meste Doneck.

Pozrite si priložené video:

Mnohé ulice v miliónovej metropole boli počas dňa pusté a ozývala sa v nich paľba, pričom nebolo jasné, prečo si povstalci vybrali za cieľ práve budovy, odkiaľ je riadená oblastná polícia.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 Ženích na odstrel
14:50 Prestreté
15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
14:05 Simpsonovci XXIV.
14:35 Simpsonovci XXVI.
15:05 Poklady z blšáku IX.
14:00 9-1-1: Texas
15:00 Hawaii 5.0 IX.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
14:30 Zabi nudu! II.
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:05 Hluboká voda
14:55 Americká Miss India
16:45 Tanec s láskou