Rebeli sa zmocnili policajného veliteľstva v Donecku

Rebeli sa zmocnili policajného veliteľstva v Donecku

DONECK / Východoukrajinskí separatisti sa zmocnili sídla oblastného ministerstva vnútra v meste Doneck, kde obnovili boje iba niekoľko hodín po vyhlásení prezidenta Petra Porošenka o ukončení desaťdňového prímeria.

Mnohé ulice v miliónovej metropole boli počas dňa pusté a ozývala sa v nich paľba, pričom nebolo jasné, prečo si povstalci vybrali za cieľ práve budovy, odkiaľ je riadená oblastná polícia. Tá s nimi doteraz udržiavala pokojné vzťahy, hoci oficiálne sa naďalej zodpovedá Kyjevu.

Tlačová agentúra Interfax zverejnila vyjadrenie hovorcu doneckých proruských separatistov Sergeja Kavtaradzeho, podľa ktorého za útokom stoja ozbrojenci zo susednej Luhanskej oblasti.

Zdroj: SITA

Obyvatelia na úteku

Ozbrojenci obsadili komplex oblastného ministerstva po asi päťhodinovej prestrelke. Ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov tvrdil, že vládnym silám sa útok podarilo odraziť.

Pred budovami údajne ležalo telo policajta v civile, zatiaľ čo vystrašení obyvatelia utekali z miest, kde sa strieľalo.

Pozrite si priložené video:

Nemajú záujem o rokovania

Vládne sily obnovili v utorok zásahy proti separatistom na východe Ukrajiny, pričom sa podľa predsedu parlamentu Oleksandra Turčynova zamerali na základne a kontrolné stanovištia teroristov.

Prezident Porošenko v pondelok večer oznámil, že nestále prímerie nepredĺži, keďže druhá strana podľa neho nemá záujem o mierové rokovania.

Ukrajinská vláda uviedla, že počas prímeria zahynulo takmer tridsať príslušníkov vládnych síl a ďalšie desiatky utrpeli zranenia.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Prvé oddelenie
05:50 Bez servítky
06:55 Krimi
05:15 Naši
05:40 Naši
06:10 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Presne takto o rok I.
06:15 Premeny domov na Havaji
06:55 Rodinné záležitosti
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Mrkáček Bill
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem