Muž zhromažďoval časti tiel a pripravoval z nich jedlá, pozostatky mal zbierať aj na Slovensku
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Kostrové pozostatky v lese
BUDAPEŠŤ / Maďarská polícia zatkla 30-ročného muža, ktorý podľa vyšetrovateľov zbieral časti ľudských tiel. Získaval ich zrejme z opustených cintorínov v Maďarsku a na Slovensku, a tiež na svojom pracovisku v nemocnici, informovala dnes polícia vo vyhlásení, ktoré citovala agentúra AP. Muž sa podľa nej k zhromažďovaniu častí ľudských tiel priznal. Vypovedal, že ho veľmi priťahujú, a že z nich pripravoval jedlo, ktoré konzumoval. Zadržaný, ktorého meno správa neuvádza, bol obvinený z nezákonného nakladania s ľudskými telami.
Polícia zasiahla po prijatí podnetu
Polícia dotyčného zatkla 17. júna po tom, čo dostala informáciu, že muž pracujúci ako ošetrovateľ doma aj v práci prechováva ľudské pozostatky.
Počas prehliadky jeho bytu vyšetrovatelia zaistili niekoľko lebiek, kompletnú dolnú časť nohy a ruku, ako aj zrekonštruovanú ľudskú tvár vytvorenú z kože. Ďalšie kosti našli uložené v kufri. Polícia tiež objavila srdce uložené v pohári a momentálne zisťuje, či ide o ľudský alebo zvierací orgán.
Vyšetrovanie pokračuje, pribudnúť môžu ďalšie obvinenia
Polícia zaistila aj mužov počítač, notebooky, tablety, mobilné telefóny, SIM karty a dátové nosiče. Všetky nájdené pozostatky budú podrobené expertíze súdnych znalcov. Podľa polície sa rozsah obvinení môže rozšíriť o ďalšie trestné činy po určení pôvodu všetkých zaistených častí tiel.