Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Obcou otriasla desivá správa. V jednom z domov našli ľudské ostatky
Zdielať na

Obcou otriasla desivá správa. V jednom z domov našli ľudské ostatky

SVETLICE / Policajti, technik aj obhliadajúci lekár. To je zloženie výjazdu, ktorý zamieril do obce v okrese Medzilaborce. V jednom z domov našli ľudské ostatky. Príčina smrti je nateraz neznáma a jasné nie je ani to, komu patria. Policajti však majú indície.

Bolo krátko predpoludním, keď do obce Svetlice v okrese Medzilaborce vyrazili policajti. Zaujímal ich dom, v ktorom býva starší muž. Podľa susedov nebolo ničím nezvyčajným, keď ho dlhšiu dobu nebolo vídať.

Žil síce samotársky, no nie tak, aby o ňom zmienku nemali ani príbuzní. Práve im bolo podozrivé, že sa s ním dlhší čas nevedia spojiť. Po prvotných úkonoch na miesto zamieril aj kriminalistický technik a tie obhliadajúci lekár. "V jednej z izieb v dome boli nájdené kostrové ostatky. Išlo pravdepodobne o 76-ročného muža," informovala Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Koškovskí policajti v prípade začali trestné stíhanie pre usmrtenie. Budú zisťovať, čo sa pod smrť zatiaľ neznámej osoby podpísalo. "Presná príčina smrti bude známa z nariadenej súdno-lekárskej pitvy," doplnila Ligdayová. Znalci budú zisťovať aj to, či nebohým je naozaj majiteľ domu. "Prebehne znalecké skúmanie," potvrdila Ligdayová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy