Talenty na ulici. Ako sa hrá na tzv. hang!

Talenty na ulici. Ako sa hrá na tzv. hang!

SINGAPUR / Viete, čo je to tzv. hang? Alebo nebodaj didgeridoo? Ide o hudobné nástroje pomaly staré ako my sami a ak už na oficiálne koncerty nechodievate ani si veľmi neužívate tradičnú hudbu krajín, ku ktorým sa viažu, zbadať ich môžete pokojne aj na ulici. Pouliční umelci ich totiž zbožňujú. Pre ich božský zvuk...

Talent pouličných umelcov

Divák v uliciach juhoázijského Singapuru zachytil dvoch Japoncov, ktorá zladili zvuky práve týchto dvoch nástrojov - didgeridoo a hangu. Yuki Koshimoto je známa hrou na hang a Taku si zase užíva verziu našej slovenskej fujary trombity - podobá sa, nie?

Didgeridoo je totiž domorodý dychový nástroj, ktorého vek sa údajne odhaduje na 40 000 rokov a vraj je to nástroj domorodých obyvateľov Austrálie.

Hang je ako UFO

Naopak hang je melodický perkusný nástroj pôvodom zo Švajčiarska. Podľa wikipedie sa nejedná o druh bubna, ktorý patrí skôr k membránovým nástrojom, ale ako napríklad činely patrí medzi samozvučné nástroje.

Niektorí ho prirovnávajú k UFO - zrejme kvôli tvaru - skladá sa z dvoch miskovitých kovových častí, zvuky vznikajú rezonanciou vzduchu vnútri nástroja, vytváranými údermi prstov. Pozrite sa!

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: liveleak.com/Jason Peters

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Robin Hood
22:55 Na úteku
01:05 Delta Force
20:30 Všetko čo mám rád
22:30 Všetko čo má Ander rád
23:00 Spartakus
20:10 9-1-1 III.
20:55 Dr. House VII.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:10 Poznáš muže svých snů
21:55 Hotel Artemis
23:40 Vzpomeň si