Jasno
-2°
Bratislava
Zdenko
9.2.2023
Grilovačka s kuchárom Babicom. Českí vojaci sa pos*ali
Zdielať na
Zahraničie

Grilovačka s kuchárom Babicom. Českí vojaci sa pos*ali

Zaujímavú grilovaciu kauzu rieši česká armáda. Podľa portálu idnes.cz mali vojaci z ich jednotky v Afganistane vážne zažívacie problémy po návšteve jedného z najslávnejších českých kuchárov Jiřího Babicu.

Jiří Babica im pripravoval steaky a niekoľko dehydrovaných vojakov po nich skončilo u lekárov. Prípad celkom seriózne vyšetrujú a zdá sa, že steaky mohol pokaziť prach z raketového útoku. Na chvíľu totiž vojaci museli ísť do krytu. Špekuluje sa však aj o tom, či sa vojaci jednoducho neprejedli. 

Ťažko povedať, či za to môže Babica

"Polovica ľudí sa tam pos... hlavne tí, ktorí sa zúčastnili grilovačky. Ale ťažko povedať, či za to môže Babica," cituje portál idnes.cz jedného z vojakov. "V Afganistane sa črevným problémom nie je možné vyhnúť. Problém nastal aj po návšteve Jiřího Babicu. V tamojších klimatických podmienkach je riziko hnačky vždy veľmi vysoké," uviedol hovorca ministerstva obrany Jan Pejšek. 

Podľa hovorcu veterinárnej správy Josefa Dubena grilovačka v týchto podmienkach vôbec nebola dobrým nápadom. "To je ale nápad grilovať v tak hygienicky riskantných podmienkach pod holým nebom," vyjadril sa pre idnes.cz Duben.

Babica: "A preto sa má začať svetová vojna?"

Kuchára Babicu otázka o hnačke vojakov prekvapila a zareagoval nanajvýš zvláštne. "A pre to sa má začať svetová vojna?" Až následne na to pre idnes.cz uviedol: "Generál Picek to zjedol a nič sa nestalo."

Podľa Babicovho manažéra príčina hnačiek môže byť tá, že armáda dodala iné surobiny, než známy Kuchár požadoval. A zmrazené mäso sa v tom zhone nemuselo dobre prepiecť. 

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy