Silná búrka v Kysuciach strhla most. Niektorí obyvatelia zostali obmedzení

Silná búrka v Kysuciach strhla most. Niektorí obyvatelia zostali obmedzení

KYSUCE / Krátko popoludní sa v sobotu Žilinským krajom prehnala silná búrka, ktorá narobila nemalé škody. Napríklad v samotnej Žiline po prietrži mračien zostali zaplavené viaceré cesty a hasiči museli na mnohých miestach odčerpávať vodu. No oveľa viac práce teraz majú v regióne Kysúc, kde po daždi nastal horší problém.

Situácia po búrke v dedine Kysucký Lieskovec vôbec nebola priaznivá. Hlavná spojnica, ktorá vedie do vedľajšej obce Lodno, sa stala neprejazdnou na niekoľko hodín. Zrútil sa provizórny most z betónových panelov, po ktorom dočasne jazdili autá. Hneď vedľa totiž v rámci rekonštrukcie stavbári budujú nový most. A práve z tejto stavby sa uvoľnili debniace dielce, ktoré sa vzpriečili pod náhradným mostom. "Upchali tie rúry a voda to podmyla, tie panely, ktoré boli ako náhradná cesta," povedala Magdaléna Trubanová starostka obce.

Krízovú situáciu okamžite začali riešiť chlapi z firmy, ktorá má na starosti opravu mosta. Vo veľkej miere im pomáhali hasiči s ťažkou technikou. "Čistíme priepust a vyťahujeme panely na to, aby sa mohol most opäť provizórne spojazdniť," uviedol riaditeľ hasičského zboru  v Žiline Jaroslav Kapusniak.
Hasiči teda musia v tomto mieste riadne vyčistiť koryto Lodňanky, aby spolu sto stavbármi postavili nový most.

Pozrite si archívnu reportáž o ničivej búrke:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Vtierka Sam
00:00 Akty X
01:00 Noviny TV JOJ
22:10 Príbeh kmotra
00:20 Cestovanie v čase
00:55 It's Always Sunny in Philadelphia XI.
23:05 A.P.B.: Nová generácia
00:05 Tequila a Bonetti
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:10 Príbehy dvoch myší II.
23:35 Zabi nudu! II.
23:40 Ovečka Shaun II.
21:55 V utajení
23:40 Krvavý Valentýn
01:15 Hudba ticha