Mikuláš
6.12.2022
Zadržali muža podozrivého zo zneužitia 10-ročnej školáčky
Zdielať na
Žilina

Zadržali muža podozrivého zo zneužitia 10-ročnej školáčky

BRATISLAVA / Policajti na Orave zadržali 35-ročného Mareka, ktorý je podozrivý, že sexuálne zneužiť maloletú školáčku. Informovala o tom žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

"Podľa zistených informácií podozrivý muž 3. mája vo večerných hodinách v Tvrdošíne zastavil s vozidlom Fabia červenej farby pri maloletej školáčke a ponúkol sa, že ju odvezie domov. Dievča si údajne sadlo na zadné sedadlo auta. Muž však zmenil trasu a namiesto domov dievča zaviezol do Nižnej, na parkovisko ku vleku," uviedla Balogová.

Podozrivý podľa polície následne auto zastavil, presadol si k maloletej a začal ju obchytkávať. "Školáčka sa bránila, načo ju údajne opakovane udrel po tvári a použil násilie na prekonanie jej odporu dosiahnuť uspokojenie sexuálnych potrieb. Následne dievča z auta vysadil a z miesta odišiel," povedala Balogová s tým, že dievča pri incidente utrpelo zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Školáčka volala policajtom

Vyšetrovateľ podozrivého 35-ročného Mareka obvinil zo zločinu sexuálneho násilia a podal návrh na jeho vzatie do väzby. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí väzenie na sedem až pätnásť rokov. Vyšetrovanie zločinu podľa polície naďalej pokračuje. Počas vyšetrovania pritom vyšla najavo aj informácia, že školáčka telefonovala na linku 158, kde uviedla, čo sa jej stalo, pričom operátor jej prvému oznámeniu neprikladal náležitý význam.

"Po tomto zistení si riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline osobne preveril volania na linku 158 z uvedeného dňa, kde sa potvrdilo prijatie oznámenia od školáčky. Pre neadekvátne vyhodnotené oznámenie operátorom okamžite prijal riaditeľ krajského riaditeľstva opatrenie za toto individuálne zlyhanie policajta. Rovnako prijal opatrenia vo vzťahu k všetkým policajtom, aby sa takéto zlyhanie v budúcnosti neopakovalo," informovala Balogová.

Súvisiace články