Poplach v Liptovskom Mikuláši, ľudí budila siréna

Poplach v Liptovskom Mikuláši, ľudí budila siréna

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Liptovským Mikulášom sa nad ránom niekoľkokrát ozvala siréna s oznámením o unikajúcom čpavku. Správa sa šírila z budovy zimného štadióna. Na mieste zasahovali hasiči v špeciálnych protichemických oblekoch, policajti uzavreli okolité ulice.

Siréna sa časťou Liptovského Mikuláša začala ozývať po 3:00 hodine ráno. "Zvuk sirény bolo počuť až na sídlisko Podbreziny, ktoré sú od zimného štadiónu vzdialené asi päť kilometrov," povedal poslanec metského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši Michal Paška. 

Hliadky mestskej a štátnej polície čo najrýchlejšie uzavreli okolité ulice. Keďže čpavok je toxická látka, ktorá pri vyšších koncentráciách v ovzduší leptá oči, dýchacie cesty aj kožu, vzniknutú situáciu nebrali na ľahkú váhu ani hasiči. K zimnému štadiónu dorazili dve jednotky s troma kusmi techniky. Na mieste ich už čakal správca arény. Ten prvotnou obhliadkou objektu únik nebezpečnej chemikálie nezistil. Rovnako dopadli aj merania, ktoré vykonali hasiči.

"Pravdepodobne sa jedná o technickú poruchu na poplachovom zariadení, obyvateľom priľahlých mestských častí sa ospravedlňujeme za takéto nočné budenie," povedal riaditeľ JIL Arény Jozef Kasanický.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 V siedmom nebi
15:10 Inkognito
16:40 Hoď svišťom
14:45 Majstri aukcií I.
15:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
14:35 Vražedné čísla I. + II.
15:30 Stratené duše V.
16:30 Stratené duše V.
14:35 Tashiho svet
14:50 Bob a Bobek králiky z klobúka
14:55 Sníček a Dúhalka
14:15 Věř mi
15:55 E.A. Poe: Podivný experiment
18:05 Černobyl