Syn ma týral, ale ja mu odpúšťam, hovorí 81-ročný dôchodca

Syn ma týral, ale ja mu odpúšťam, hovorí 81-ročný dôchodca

TRENČÍN / Vyhrážky, neustále bitky a psychický teror. Toto všetko museli znášať 25 rokov dôchodcovia z Trenčína. Podľa polície ich týral ich vlastný syn. Svoju zlosť si vyvršoval najmä na 81-ročnom otcovi. Toho bil, dusil a dvakrát mu podpálil posteľ. Muž bežne rozbíjal aj zariadenie bytu. Nakoniec skončil v putách. V pondelok ho sudkyňa poslala do väzby. Napriek obrovskému trápeniu a bolesti mu jeho otec odpustil.

Štyridsaťtriročný Martin týral svojho 81-ročného otca niekoľko rokov. Jeho trápenie ukončili trenčianski kriminalisti. "Dvadsaťpäť rokov, sa to zhoršuje. Posledný pol rok bol strašný," opisuje dôchodca.

"Fyzicky ho napádal. Bil ho holými rukami a taktiež aj lakťami priloženými ku krku," informuje hovorkyňa policajného zboru Elena Antalová. Osemdesiatjedenročnému dôchodcovi išlo o život takmer každý deň. Nikdy nevedel, kedy jeho syn zaútočí. Jeho agresivita sa stupňovala.

Sekerou rozbil televízor

"V minulosti mu dvakrát podpálil posteľ a sekerou rozbil televízor," rozpráva Antalová. "Prvý raz som posteľ uhasil, druhýkrát zhorela. Okná rozbíjal, ale to sú drobnosti," myslí si Martinov otec. 

"Vyšetrovateľ obvinil 43-ročného Martina z Trenčína zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby," povedala Antalová.  Obvineného Martina sudkyňa poslala do vyšetrovacej väzby. Napriek tomu, čo týraný muž prežil, na syna sa nehnevá a odpustil mu. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba