Rodičia nechali niekoľko hodín doma samú 9-mesačnú Lenku

Rodičia nechali niekoľko hodín doma samú 9-mesačnú Lenku

OKOLIČNÁ NA OSTROVE / Iba 9-mesačnú Lenku nechali doma jej rodičia bez dozoru niekoľko hodín. Existuje podozrenie, že dojča bolo v dome samé celú noc a preto ho okamžite odviezli do nemocnice. Odtiaľ ho previezli do detského domova.

Na mieste policajti zistili, že dom je zamknutý a na opakované výzvy nikto nereaguje. Napriek tomu policajti nechceli nič podceniť, a preto dôkladne prezreli dom z vonku. Pri jednom okne sa im zdalo, že počujú detský plač. Preto v zmysle zákona využili oprávnenie o otvorení bytu a v dome našli v detskej postieľke dievčatko. Keď zbadalo ľudí vo dverách, začalo sa spokojne usmievať. 

Policajti na miesto okamžite privolali Rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá 9-mesačnú Lenku previezla do nemocnice. Podľa lekára dieťa neutrpelo žiadne zranenia. Následne kontaktovali Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý dievča prevzal. 

Rodičia boli v tom čase mimo obce a spokojne nakupovali asi 30 kilometrov od ich domu. Argumentovali tým, že Lenka je už dosť veľká na to, aby zostala doma sama a že boli preč iba niekoľko hodín. Dvadsaťosemročný Radovan je nezamestnaný a 20-ročná Vanesa je na materskej dovolenke. Podľa informácií zo zdroja TV JOJ, rodičia Lenky mali byť bez dcérky už v predchádzajúci večer v Bratislave, kde majú trvalé bydlisko. To, či dievčatko bolo samé skutočne len pár hodín, alebo celú noc, nič nemení na veci, že ide o zločin odloženie dieťaťa. 

"Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Komárna vykonáva všetky potrebné procesné úkony a prebiehajú výsluchy. Uvedený skutok vyšetrujeme ako zločin odloženia dieťaťa. Nakoľko rodičia mali povinnosť starať sa o dieťa, ktoré si nemohlo zadovážiť pomoc na mieste, kde mu nehrozí nebezpečenstvo ohrozenia života alebo zdravia, hrozí za tento skutok v zmysle zákona trest odňatia slobody na 2 až 6 rokov," informuje hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchterová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Súdna sieň
08:40 Súdna sieň
09:50 OCHRANCOVIA
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Najkrajšie bývanie I.
09:50 Hľadá sa dom pre milionárov II.
07:30 Nákupné maniačky
09:00 Najlepšie torty
10:20 KLENOT TV
08:35 Oskar v balóne
08:50 Medzi nami zvieratkami
08:55 Rybičky Flip a Flap
08:00 Belmondo
09:50 Kouzelný Valentýn
11:30 Domácnost naruby