V Nitre sa sanitka zrazila s autom. Lekár a záchranári skončili v nemocnici

V Nitre sa sanitka zrazila s autom. Lekár a záchranári skončili v nemocnici

NITRA / Zranený lekár a dvaja záchranári, to je výsledok dopravnej nehody v Nitre. Záchranke, ktorá smerovala za pacientom, skrížilo cestu terénne vozidlo. Aj keď mala sanitka prednosť, rozhodujúce v tomto prípade bude to, či mala okrem výstražných svetiel zapnutú aj zvukovú signalizáciu.

Trojčlenná posádka záchranárov sa ponáhľala k pacientovi. Vychádzali z vedľajšej cesty a k zrážke s terénnym autom došlo potom, ako vyšli na hlavnú. V sanitke sedel lekár a dvaja záchranári. Už o pár minút im prišli na pomoc kolegovia. Všetci traja skončili v nemocnici. Vodič terénneho auta, ktorý po ošetrení v nemocnici prišiel na miesto opakoval, že sa sanitke už  nedokázal vyhnúť. Tvrdí však, že mali zapnuté iba výstražné svetlá, ale bez zvukovej signalizácie. 

"Sirénu som nepočul a majáky som zbadal v poslednej chvíli, keď bola pred autom," opisuje šofér auta. Podľa informácií televízie JOJ z prostredia záchranárov, majáky spustené na záchranke vraj boli.  

Terénne auto ako aj sanitka zostali nepojazdné, na miesto prišli záchranári, ktorí doležité veci a lieky z vozidla preložili do iného. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
10:35 Pod povrchom
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Ako som spoznal vašu mamu
10:35 Ochranca III.
13:00 PRAVÁ VÝHRA
09:25 Nákupné maniačky
10:50 NOVÁ ZÁHRADA
12:05 KLENOT TV
10:30 Tom a Keri
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
09:55 Angel-A
11:25 Trable dívčí kapely
12:55 Prázdná kolébka