V Nitre sa sanitka zrazila s autom. Lekár a záchranári skončili v nemocnici

V Nitre sa sanitka zrazila s autom. Lekár a záchranári skončili v nemocnici

NITRA / Zranený lekár a dvaja záchranári, to je výsledok dopravnej nehody v Nitre. Záchranke, ktorá smerovala za pacientom, skrížilo cestu terénne vozidlo. Aj keď mala sanitka prednosť, rozhodujúce v tomto prípade bude to, či mala okrem výstražných svetiel zapnutú aj zvukovú signalizáciu.

Trojčlenná posádka záchranárov sa ponáhľala k pacientovi. Vychádzali z vedľajšej cesty a k zrážke s terénnym autom došlo potom, ako vyšli na hlavnú. V sanitke sedel lekár a dvaja záchranári. Už o pár minút im prišli na pomoc kolegovia. Všetci traja skončili v nemocnici. Vodič terénneho auta, ktorý po ošetrení v nemocnici prišiel na miesto opakoval, že sa sanitke už  nedokázal vyhnúť. Tvrdí však, že mali zapnuté iba výstražné svetlá, ale bez zvukovej signalizácie. 

"Sirénu som nepočul a majáky som zbadal v poslednej chvíli, keď bola pred autom," opisuje šofér auta. Podľa informácií televízie JOJ z prostredia záchranárov, majáky spustené na záchranke vraj boli.  

Terénne auto ako aj sanitka zostali nepojazdné, na miesto prišli záchranári, ktorí doležité veci a lieky z vozidla preložili do iného. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:20 Tučniaky z Madagaskaru
11:20 Což takhle dát si špenát
13:25 Diabol nosí Pradu
09:30 Najlepšie torty
10:45 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
13:10 Hoď svišťom
09:30 Ako sa stavia americký sen
10:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
12:00 KLENOT TV
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
11:05 Fix a Foxi
10:15 Tom Sawyer
12:10 Líbánky pro jednoho
13:40 Jak ulovit miliardáře