Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy

Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy

KOŠICE / Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy. Tridsaťpäťročný muž pracoval vo väznici na Floriánskej ulici v Košiciach. To, že je užívateľom drog, zistili pri odbere telesných tekutín.

Tridsaťpäťročný muž pracoval v tomto ústave od roku 2011. Podľa zdroja TV JOJ mal problémy s drogami dlhodobo. "Dňa 14.08.2018 bol v ranných hodinách v ústave Košice vykonaný odber telesných tekutín za účelom zistenia prítomnosti omamných a psychotropných látok v tele," povedala Marta Nováková, GR ZVJS. 

Pozitívny výsledok preukázal prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu."Na základe tejto skutočnosti bol v ten istý deň s týmto príslušníkom zboru ukončený služobný pomer," dodáva Nováková. Vzorky odobrané z tela príslušníka zaslali na ďalšie laboratórne vyšetrenia. "Drogy u neho priamo v držbe nájdené neboli," hovorí Nováková. 

Podľa zdroja TV JOJ mal muž dlhodobo užívať pervitín. To či bolo testovanie náhodné, alebo o mužovej závislosti na jeho pracovisku vedeli nie je jasné. Keďže fyzicky u neho drogy nenašli, nedopustil sa trestného činu a tak sa polícia prípadom nezaoberá.

"Vami uvedeným prípadom sa útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach nezaoberajú. Je potrebné poznamenať, že samotné užívanie drog nie je trestným činom, resp. nenapĺňa skutkovú podstatu žiadneho z trestných činov uvedených v Trestnom zákone," informuje hovorkyňa polície Jana Mésarová. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:15 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:25 Rýchla rota Chipa a Dala
09:20 Simpsonovci XXIV.
06:55 OCHRANCOVIA
08:20 Panelák
09:45 Policajt z L.A.
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
06:05 Paddington 2
07:55 Jezdkyně
09:50 Příliš pozdě na loučení