Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy

Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy

KOŠICE / Jeden z príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prišiel o prácu pre drogy. Tridsaťpäťročný muž pracoval vo väznici na Floriánskej ulici v Košiciach. To, že je užívateľom drog, zistili pri odbere telesných tekutín.

Tridsaťpäťročný muž pracoval v tomto ústave od roku 2011. Podľa zdroja TV JOJ mal problémy s drogami dlhodobo. "Dňa 14.08.2018 bol v ranných hodinách v ústave Košice vykonaný odber telesných tekutín za účelom zistenia prítomnosti omamných a psychotropných látok v tele," povedala Marta Nováková, GR ZVJS. 

Pozitívny výsledok preukázal prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu."Na základe tejto skutočnosti bol v ten istý deň s týmto príslušníkom zboru ukončený služobný pomer," dodáva Nováková. Vzorky odobrané z tela príslušníka zaslali na ďalšie laboratórne vyšetrenia. "Drogy u neho priamo v držbe nájdené neboli," hovorí Nováková. 

Podľa zdroja TV JOJ mal muž dlhodobo užívať pervitín. To či bolo testovanie náhodné, alebo o mužovej závislosti na jeho pracovisku vedeli nie je jasné. Keďže fyzicky u neho drogy nenašli, nedopustil sa trestného činu a tak sa polícia prípadom nezaoberá.

"Vami uvedeným prípadom sa útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach nezaoberajú. Je potrebné poznamenať, že samotné užívanie drog nie je trestným činom, resp. nenapĺňa skutkovú podstatu žiadneho z trestných činov uvedených v Trestnom zákone," informuje hovorkyňa polície Jana Mésarová. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:55 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
17:25 ZÁCHRANÁRI
15:50 Najlepšie svetové videá V.
16:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
17:50 Súdna sieň
16:20 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
17:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
18:05 Kosti IV.
16:50 Pat a Mat
17:00 Myšiak Anatole
17:25 Krtko
16:00 Zlatý holky
17:55 Touha zvítězit
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu