Silvester v Bratislave. Na toto sa treba pripraviť

Silvester v Bratislave. Na toto sa treba pripraviť

BRATISLAVA / Do silvestrovských osláv v hlavnom meste zostáva už len jeden deň. K vítaniu Nového roka patrí samozrejme zábava, ohňostroj a u mnohých ľudí aj alkohol. Polícia bude na priebeh osláv dozerať.

Po centre Bratislavy sa, ako každý rok, bude pohybovať najväčšie množstvo ľudí a oslavovať sa bude do skorých ranných hodín. Najväčšia masa ľudí sa očakáva na Hviezdoslavovom námestí, Námestí Ľudovíta Štúra, Hlavnom námestí a na nábreží Dunaja zo strany Starého mesta. Na bezpečnosť bude v centre mesta dohliadať zvýšený počet policajtov. V službe budú policajti všetkých zložiek - poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. "Polícia sa zameria najmä na ochranu verejného poriadku, života a zdravia občanov, majetku, zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ako aj bezpečnosti prítomných osôb," povedala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ BA.

Pred polnocou polícia úplne uzavrie prejazd cez Vajanského nábrežie a mostovú ulicu až do skončenia silvestrovského ohňostroja. "Pri vstupe do historického centra budú usporiadatelia vykonávať preventívne kontroly osôb. Vstup nebude umožnený osobám zjavne pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok," hovorí Slamková.

Tak isto bude zakázané mať pri sebe sklenené fľaše, železné tyče, nožíky, a aj zábavnú pyrotechniku, ktorou by mohli zraniť návštevníkov v uliciach mesta. Ak ste zvyknutí parkovať v centre mesta, napríklad na námestí SNP, radšej svoje auto preparkujte na bezpečnejšie miesto. "Majitelia motorových vozidiel by mali byť zvlášť opatrní pri parkovaní a neparkovať na miestach, kde sa pyrotechnika obvykle používa," povedala Slamková. 

Pozrite si archívnu reportáž, ako správne narábať so zábavnou pyrotechnikou:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
13:40 Planéta bez ľudí II.
14:35 MacGyver
16:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
15:30 Graceland III.
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb
14:55 Sherm a jeho mikróby
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán
16:55 Žena z mých snů