Silvester v Bratislave. Na toto sa treba pripraviť

Silvester v Bratislave. Na toto sa treba pripraviť

BRATISLAVA / Do silvestrovských osláv v hlavnom meste zostáva už len jeden deň. K vítaniu Nového roka patrí samozrejme zábava, ohňostroj a u mnohých ľudí aj alkohol. Polícia bude na priebeh osláv dozerať.

Po centre Bratislavy sa, ako každý rok, bude pohybovať najväčšie množstvo ľudí a oslavovať sa bude do skorých ranných hodín. Najväčšia masa ľudí sa očakáva na Hviezdoslavovom námestí, Námestí Ľudovíta Štúra, Hlavnom námestí a na nábreží Dunaja zo strany Starého mesta. Na bezpečnosť bude v centre mesta dohliadať zvýšený počet policajtov. V službe budú policajti všetkých zložiek - poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. "Polícia sa zameria najmä na ochranu verejného poriadku, života a zdravia občanov, majetku, zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ako aj bezpečnosti prítomných osôb," povedala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ BA.

Pred polnocou polícia úplne uzavrie prejazd cez Vajanského nábrežie a mostovú ulicu až do skončenia silvestrovského ohňostroja. "Pri vstupe do historického centra budú usporiadatelia vykonávať preventívne kontroly osôb. Vstup nebude umožnený osobám zjavne pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok," hovorí Slamková.

Tak isto bude zakázané mať pri sebe sklenené fľaše, železné tyče, nožíky, a aj zábavnú pyrotechniku, ktorou by mohli zraniť návštevníkov v uliciach mesta. Ak ste zvyknutí parkovať v centre mesta, napríklad na námestí SNP, radšej svoje auto preparkujte na bezpečnejšie miesto. "Majitelia motorových vozidiel by mali byť zvlášť opatrní pri parkovaní a neparkovať na miestach, kde sa pyrotechnika obvykle používa," povedala Slamková. 

Pozrite si archívnu reportáž, ako správne narábať so zábavnou pyrotechnikou:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo