Projekt TV RIK a TV JOJ vynovil prvú škôlku. Pribudnú ďalšie

Projekt TV RIK a TV JOJ vynovil prvú škôlku. Pribudnú ďalšie

BRATISLAVA / Škôlkári i školáci zo Špeciálnej základnej a materskej školy na Karpatskej v Bratislave mali veľkú slávnosť. Prišiel za nimi obľúbený modrý havran Riko spolu so Sníčkom Hugom, aby im slávnostne odovzdali vynovené ihrisko a dvor. Odteraz sa budú môcť na ňom jašiť s loptou alebo s kolobežkami. Ide o prvú škôlku, ktorú vynovili v rámci spoločného projektu Modrá škôlka.

Stačilo trošku hudby a deti sa okamžite hýbali v rytme. To ešte netušili, že o pár minút sa zjaví ich obľúbená postavička Sníček Hugo a modrý havran Riko z detskej TV RIK. A tancu a spevu nebolo konca. V malých prestávkach ich Hugo vyskúšal z vedomostí o ľudskom tele alebo aj o zvieratách. Deti by boli spokojné už len s tancom a spevom, ale čakalo ich ešte ďalšie prekvapenie.

V rámci projektu Modrá škôlka televízia TV JOJ spolu TV RIK a pánmi zo spriatelenej firmy oficiálne odovzdali poukaz k vynovenému dvoru a ihrisku. A na znak vďaky deti odovzdali dospelým svoje dielka na pamiatku.  "V podstate deti sa tu nikdy nemohli bezpečne hrať, naozaj to spravili bezpečnejšie," pochvaľuje si riaditeľka ŠZŠ a MŠ, Ľubica Jägrová. V porovnaní s minulosťou sú vidno zjavné rozdiely. Z výsledku sa tešili aj dospelí. "Toto bol taký pilotný projekt," hovorí o plánoch Peter Múčka, zástupca firmy, ktorá stojí za rekonštrukciou priestoru. Podobné prekvapenia tak čakajú aj na ďalšie škôlky na Slovensku.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 Dr. LUDSKY
07:35 Panelák VII.
05:40 Profesionáli VIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Podfukáři
07:25 Princ Krasoň
09:05 Pozlátko Hollywoodu