Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

TRENĆÍN / Korupčná kauza, do ktorej boli zapletení aj policajti Dopravného inšpektorátu v Trenčíne zaradení do Dubnice nad Váhom, stále leží na stole inšpekcie rezortu vnútra. Prípad sa prevalil ešte začiatkom apríla. Traja policajti skončili krátko na to vo väzbe. Teraz sú už na slobode.

Prípad súvisí s dopravným inšpektorátom v Dubnici nad Váhom. Polícia tam v urobila v stránkový deň veľkú raziu a išla na istotu. V kanceláriách na dopravnom inšpektoráte mali totiž dopredu nainštalovať kamery a odpočúvacie zariadenia.

"Nabehli sem policajti so samopalmi a všetci sme museli ísť von rýchlo," hovorí svedok. Policajti mali prijímať úplatky od civilných osôb, ktoré rovnako čelia obvineniu. Malo ísť o vybavovanie bežných prepisov, napríklad zmenu evidenčného čísla a podobne.

"Zatiaľ nebolo ukončené vyšetrovanie," povedala hovorkyňa ministerstva vnútra. Počet obvinených od apríla ale ešte stúpol. Pôvodné číslo bolo štyria policajti a 13 civilných osôb. Teraz je to inak. "Obvinení sú traja policajti a 19 civilných osôb," dodáva Dobiášová.

Veľký počet obvinených ľudí v tejto kauze prezrádza, že urýchľovanie a vybavovanie rôznych úkonov na dopravnom inšpektoráte v Dubnici nad Váhom sa zrejme dialo masovo. Napriek tomu boli obvinení policajti prepustení z väzby a stíhaní sú už na slobode. Dvoch prepustil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici a jedného senát Najvyššieho súdu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 TOP STAR
05:15 Vyvolení - Dom snov
06:50 Najkrajšie bývanie III.
06:10 Skutočné paničky z New Yorku VII.
06:55 Najlepší vizážisti
07:55 Motív IV.
05:05 Robošváb III.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
07:10 Pes ro(c)ku
08:50 Pohledný mizera
10:30 Ztraceni v lásce