Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

TRENĆÍN / Korupčná kauza, do ktorej boli zapletení aj policajti Dopravného inšpektorátu v Trenčíne zaradení do Dubnice nad Váhom, stále leží na stole inšpekcie rezortu vnútra. Prípad sa prevalil ešte začiatkom apríla. Traja policajti skončili krátko na to vo väzbe. Teraz sú už na slobode.

Prípad súvisí s dopravným inšpektorátom v Dubnici nad Váhom. Polícia tam v urobila v stránkový deň veľkú raziu a išla na istotu. V kanceláriách na dopravnom inšpektoráte mali totiž dopredu nainštalovať kamery a odpočúvacie zariadenia.

"Nabehli sem policajti so samopalmi a všetci sme museli ísť von rýchlo," hovorí svedok. Policajti mali prijímať úplatky od civilných osôb, ktoré rovnako čelia obvineniu. Malo ísť o vybavovanie bežných prepisov, napríklad zmenu evidenčného čísla a podobne.

"Zatiaľ nebolo ukončené vyšetrovanie," povedala hovorkyňa ministerstva vnútra. Počet obvinených od apríla ale ešte stúpol. Pôvodné číslo bolo štyria policajti a 13 civilných osôb. Teraz je to inak. "Obvinení sú traja policajti a 19 civilných osôb," dodáva Dobiášová.

Veľký počet obvinených ľudí v tejto kauze prezrádza, že urýchľovanie a vybavovanie rôznych úkonov na dopravnom inšpektoráte v Dubnici nad Váhom sa zrejme dialo masovo. Napriek tomu boli obvinení policajti prepustení z väzby a stíhaní sú už na slobode. Dvoch prepustil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici a jedného senát Najvyššieho súdu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:35 Veľké problémy
13:20 Dobrý ročník
15:45 NOVÁ ZÁHRADA
11:20 Najväčšie a ešte väčšie
12:40 Farmár hľadá ženu
14:15 Mladí farmári
10:50 Najlepší dom vyhráva - USA
13:15 INKOGNITO
14:30 INKOGNITO
12:25 Oskar v balóne
12:35 Paci Pac
12:45 Kikirikí
11:40 Arthur a Maltazardova pomsta
13:20 Když se zrodí láska
14:55 Cvokař