Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

Korupčná kauza v Trenčíne. Počet obvinených stúpa

TRENĆÍN / Korupčná kauza, do ktorej boli zapletení aj policajti Dopravného inšpektorátu v Trenčíne zaradení do Dubnice nad Váhom, stále leží na stole inšpekcie rezortu vnútra. Prípad sa prevalil ešte začiatkom apríla. Traja policajti skončili krátko na to vo väzbe. Teraz sú už na slobode.

Prípad súvisí s dopravným inšpektorátom v Dubnici nad Váhom. Polícia tam v urobila v stránkový deň veľkú raziu a išla na istotu. V kanceláriách na dopravnom inšpektoráte mali totiž dopredu nainštalovať kamery a odpočúvacie zariadenia.

"Nabehli sem policajti so samopalmi a všetci sme museli ísť von rýchlo," hovorí svedok. Policajti mali prijímať úplatky od civilných osôb, ktoré rovnako čelia obvineniu. Malo ísť o vybavovanie bežných prepisov, napríklad zmenu evidenčného čísla a podobne.

"Zatiaľ nebolo ukončené vyšetrovanie," povedala hovorkyňa ministerstva vnútra. Počet obvinených od apríla ale ešte stúpol. Pôvodné číslo bolo štyria policajti a 13 civilných osôb. Teraz je to inak. "Obvinení sú traja policajti a 19 civilných osôb," dodáva Dobiášová.

Veľký počet obvinených ľudí v tejto kauze prezrádza, že urýchľovanie a vybavovanie rôznych úkonov na dopravnom inšpektoráte v Dubnici nad Váhom sa zrejme dialo masovo. Napriek tomu boli obvinení policajti prepustení z väzby a stíhaní sú už na slobode. Dvoch prepustil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici a jedného senát Najvyššieho súdu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
10:40 Pod povrchom
08:30 Simpsonovci XII.
09:30 Futurama VII.
10:00 Ako som spoznal vašu mamu
07:40 SLADKÝ ŽIVOT
09:30 Nákupné maniačky
10:50 NOVÁ ZÁHRADA
08:35 Krtko
08:50 Mášine rozprávky
08:55 Oskar v balóne
08:30 Ríše hraček
10:10 Cvokař
12:00 Madea vás ochrání