Víťazstvo koalície: Trnku nezvolili - Radičová zostáva...

Víťazstvo koalície: Trnku nezvolili - Radičová zostáva...

A premiérka sa tejto "úspešnej" voľbe skutočne teší. Znamená totiž víťazstvo koalície. Dobroslav Trnka vo voľbe generálneho prokurátora nezískal dosť hlasov na to, aby v úrade pokračoval. Smer však kričí, že by sa pre manipuláciu mal Trnka znovu obrátiť na Ústavný súd. A že si naša premiérka nezaslúži byť premiérkou.

70 poslancov za, 17 proti, 29 sa hlasovania zdržalo a 34 lístkov bolo neplatných. Toto je výsledok utorňajšieho veľkého finále, po ktorom si premiérka Radičová pripisuje víťazstvo. Nemusí totiž splniť svoju hrozbu, že v prípade ak by Trnka svoj post obhájil, podá demisiu. No líder Smeru Robert Fico si žiada predĺženie v tomto finále. Už teraz píše jeho strana návrh na vyslovenie nedôvery premiérke Radičovej.

"Veľká časť lístkov bola preškrtnutá diagonálne, iná časť lístkov horizontálne, dokonca sú tam aj hlasovacie lístky, v ktorých boli možnosti proti a zdržal sa hlasovania zakrúžkované súčasne," informoval po voľbe o podozreniach z manipulácie hlasovania Robert Fico. "Boli pritlačení určitým vzorcom, ktorí bol dopredu naplánovaný," myslí si Ján Slota. Koalícia však akúkoľvek dohodu týkajúcu sa hlasovania odmieta. Pozrite si videoriport.

Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

22:55 ZLATÁ MASKA
00:30 Prenasledovaní
02:35 Príbeh môjho syna
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
02:10 Rozpútané peklo
02:55 KINOSÁLA
23:00 Vikingovia V.
00:00 INKOGNITO
01:05 S PRAVDOU VON
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:55 Nečekaná hrozba
23:30 Na shledanou tam nahoře
01:25 Karbon