Radičová sa dohodla s Miklošom. Dočasne...

Radičová sa dohodla s Miklošom. Dočasne...

Do hokejového šampionátu ostáva ešte niekoľko dní, ale na politickej scéne už zažívame také súboje, za aké by sa nemusel hanbiť ani tréner Henlon. Iveta Radičová však momentálne prehráva. Napriek tomu, že trvá na odchode šéfa daňového riaditeľstva z funkcie, strana dnes podržala Ivana Mikloša, Mikulčík tak ostáva vo funkcii.

Iveta Radičová (SDKÚ-DS) chce zostať na premiérskom poste len v prípade, že nebudú pochybnosti o transparentnosti jej vlády. „Na poste premiérky SR zotrvám len vtedy, ak žiaden mrak ani tieň pochybností nad transparentnosťou nezostane,“ povedala po utorkovom stretnutí koaličných lídrov s dodatkom, že preberá zodpovednosť za to, že koalícia sa podpíše len pod transparentný príbeh.


Radičová trvá na svojom stanovisku, aby zo svojho postu odišiel predseda Daňového riaditeľstva SR Miroslav Mikulčík, ktorého však do kresla nominoval minister financií Ivan Mikloš. „Odvolať ho môže jedine minister a dovoľte mi mať čas na to, aby som zvážila ďalšie kroky, to sú vážne rozhodnutia,“ požiadala novinárov.

Premiérka na otázku, či zvažuje odvolanie Mikloša, priamo neodpovedala. V súčasnosti čaká na rozhodnutie, či bolo v poriadku, keď Mikulčík podpísal ďalšiu nájomnú zmluvu na budovu daniarov v Košiciach, hoci stará ešte nebola zrušená. "Mám od právnikov dve úplne protichodné hodnotenia, tak potrebujem tretieho, kto vnesie jasné svetlo do týchto hodnotení," vysvetlila.

Predseda SDKÚ-DS a minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda podčiarkol, že Radičová má ako premiérka plnú podporu predsedov koaličných strán. Podľa predsedu KDH Jána Figeľa však pochybnosti pretrvávajú, najmä vzhľadom na to, že pre úspech koalície je základom úsilie o transparentnosť. "Informácie sme zobrali na vedomie a očakávame aj ďalšie kroky," poznamenal.

Lídrovi Most-Híd Bélovi Bugárovi kauza ukázala, že vládne strany si musia rýchlejšie vymieňať informácie. „Pochybnosti sú, vyplývajú z toho, ako vôbec bol problém odštartovaný, ako platili alebo neplatili dve zmluvy."

Koalícia sa v utorok dohodla, že zodpovednosť za kauzu budovy pre daniarov v Košiciach preberá SDKÚ-DS. Spor premiérky Ivety Radičovej a ministra financií Ivana Mikloša má vyriešiť Najvyšší kontrolný úrad. Obaja sa zaviazali, že výsledku kontroly na Daňovom riaditeľstve SR sa podriadia.

Iveta Radičová odchádza po štvorhodinovom rokovaní prezídia strany. Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

18:00 PRESTRETÉ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Kosti X.
18:25 Kosti X.
19:30 Profesionáli III.
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
20:10 Columbo
17:55 Arthur a Minimojovia
18:20 Labková patrola I.
18:50 SpongeBob v nohaviciach VIII.
16:15 Nádech pro lásku
18:20 Kolo zázraků
20:15 Rodinná loupež