Zatiahnuté
11°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Na železničnú stanicu cez stavenisko. Obyvatelia sa sťažujú, situácia je vraj nebezpečná
Zdielať na

Na železničnú stanicu cez stavenisko. Obyvatelia sa sťažujú, situácia je vraj nebezpečná

ŠAĽA / Cestu na železničnú stanicu v Šali narúša stavenisko. Sťažujú sa nielen chodci, ale aj vodiči autobusov a taxikári, ktorí nemajú kde zastaviť. Mesto získalo na prestavbu predstaničného priestoru milióny a v súčasnosti dokončujú práce, ktoré so sebou priniesli nepríjemnosti.

"Nie je to bezpečné a ani zabezpečené. Nedá sa tu parkovať, nedá sa tu chodiť," vyjadril sa obyvateľ Šale. Na projekt novej autobusovej zastávky a parkovacích plôch v predstaničnom priestore získalo mesto Šaľa 6 miliónov eur. Prípravné práce začali v januári, na jeseň sa výstavba zintenzívnila. Obyvatelia Šale stavenisko opisujú ako chaos, na zaplakanie a vyjadrujú svoju nespokojnosť. Kúsok chodníka k budove železničnej stanice je vyznačený, ale cestujúci aj tak prechádzajú staveniskom.

Autobusom na naliehanie verejnosti vyznačili jedinú zastávku nedávno. A tak neraz stoja aj v zákaze, vyznačenom dočasnými dopravnými značkami. Pán Martin žije v Šali a má pocit, že miesto je málo označené. "Mohli by lepšie značiť. Mohli by tam dať napríklad dočasný prechod alebo dočasný chodník. Čokoľvek," povedal. 

Problémy s prechodom boli vždy

Prechod zo železničnej na autobusovú stanicu bol problematický z hľadiska bezpečnosti aj v minulosti. "Prechod bude vyriešený, aj kvôli tomu sa to robí. Toto bol problém predtým, ten istý problém je to aj teraz a momentálne je to stavba. Nie je možné inak ľudí odstať, ako cez stavbu," informoval Miroslav Poliček. K bezpečnosti prechádzajúcich neprispieva ani počasie, skorá tma a predvianočný zhon. "Je to otázka niekoľko dní či týždňov, aby bola autobusová zastávka nová, aby bola k dispozícii. Medzitým sa budujú parkovacie miesta, ktorých bude 256. Ľudia doteraz parkovali v blate, na kameňoch a kalužiach vody," uviedla hovorkyňa mesta Šaľa Erika Kollerová. 

"Máme cestujúcich, ktorí sú úplne nevidiaci, ktorí sú o barličkách. Aj oni musia od vlaku prejsť pomedzi stavenisko. Veľakrát sa to tu šmýka a je tu blato," uzavrel pán Martin. Stavenisko pred železničnou stanicou by sa malo zmeniť na usporiadané priestranstvo do konca decembra.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy