Jasno
Bratislava
Agáta
5.2.2023
Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome Svetového pohára na 7. mieste
Zdielať na
Slovensko

Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome Svetového pohára na 7. mieste

Zdroj: TASR

SEMMERING / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v stredajšom (28. december) obrovskom slalome Svetového pohára siedme miesto. V rakúskom Semmeringu zaostala o 1,38 sekúnd za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá slávila víťazné double.

Druhá skončila so stratou desať stotín po prvom kole vedúca Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Tretia prišla do cieľa Talianka Marta Bassinová, ktorá si upevnila post priebežnej líderky disciplíny. Shiffrinová bola po prvom kole druhá o 22 stotín za Gutovou-Behramiovou. V druhom predviedla na rozbitej trati plnej terénnych nerovností dravú jazdu a vyšvihla sa na najvyšší stupienok. Dosiahla 79. víťazstvo v prestížnom seriáli a už len tri triumfy jej chýbajú k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej (82). Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkom v 86 pretekoch.

Američanka je suverénne na čele celkového poradia SP o 305 bodov pred Taliankou Sofiou Goggiovou, Vlhovej patrí tretie priečka. "Pred druhým kolom som bola nervózna. Trať bola hrboľatá, no zvládla som to a podarilo sa mi dostať na prvé miesto. Som rada, že pred štvrtkovým nočným slalomom si aspoň trochu oddýchnem. Ťažko robiť nejaké prognózy, viaceré dievčatá budú mať tie najvyššie ambície," povedala Shiffrinová v cieľových priestoroch. Vlhová nenadviazala na vystúpenie z utorňajšieho "obráku", v ktorom skončila druhá. Slovenka nevyťažila z toho, že trať 1. kola staval jej asistent trénera Matej Gemza a usadila sa na siedmom mieste so stratou 1,42 sekúnd na Gutovú-Behramiovú.

Na druhom medzičase mala už takmer sekundové manko na líderku. "Nebolo to úplne ideálne. Snažila som sa zopakovať jazdu z utorňajšieho 2. kola, no spravila som tam viacero chýb," uviedla Vlhová. Ani v druhom kole sa nevyhla viacerým zaváhaniam. V cieli sa zaradila na tretie miesto za Kanaďanku Valerie Grenierovú a Poľku Marynu Gasienicovú-Danielovú. Po pokazených jazdách Švédky Sary Hectorovej a Rakúšanky Kathrin Truppeovej si napokon udržala pozíciu z prvého kola. "Chcela som niečo viac, dnes to takto vyšlo. V cieli som bola celkom hotová. Snažila som sa byť rýchla, no odišli mi sily," priznala v rozhovore pre RTVS Vlhová.

Súvisiace články

Najčítanejšie