Skoro jasno
19°
Bratislava
Viera
5.10.2022
Počasie už naplno pripomína jar, ale ešte sa chystá výrazná zmena
Zdielať na
Slovensko

Počasie už naplno pripomína jar, ale ešte sa chystá výrazná zmena

Archívna reportáž

SLOVENSKO / Utorok bude ešte slnečný, ale postupne bude pribúdať oblakov a k večeru sa už môžu objaviť slabý dážď alebo prehánky. Denná teplota bude ešte vysoká, od 18 do 23, na severe bude od 14 do 18°C.

Nad stredom Európy sa už v týchto chvíľach vlní studený front. Jeho účinky na naše počasie sa prejaví už zajtra. Streda bude už teda oblačná až zamračená a najmä cez deň sa objavia miestami prehánky, občasný dážď , na horách bude snežiť. Denná teplota už bude nižšia, ale stále od 15 do 20, na severe od 11 do 15°C. Vietor od juhu do 30, v nárazoch okolo 50 km/h.

Citeľne sa začne ochladzovať vo štvrtok, keď sa tlaková níž z centrálneho Stredomoria rozšíri nad strednú a východnú Európu a stále sa s ňou bude spájať zvlnený studený front. Preto bude prevažovať zamračená obloha, na mnohých miestach bude pršať, lokálne aj výdatne.

Na horách a na severe sa výdatne rozsneží. Denná teplota poklesne na 7 až 12, na severe bude iba od 3 do 7°C. Z dnešného pohľadu sa nápor studeného a vlhkého vzduchu na našom počasí ešte viac prejaví od piatku do nedele. To hranica sneženia poklesne prechodne až na 400 m , čo znamená, že sa snehové zrážky môžu objaviť aj na Záhorí a dážď so snehom aj v okolí Piešťan, Nitry.

Denná teplota sa bude pohybovať nízko, severné lokality budú mať slabý celodenný mráz, na juhu bude maximálna teplota do 7°C. Samozrejme, predpovede budeme sledovať a upresňovať, aby sme vedeli povedať čo najpresnejšie ako to so snežením a teplotou bude počas prvého aprílového víkendu

Súvisiace články

Najčítanejšie