Záznamy z chaty, na ktorej je Fico, nemôžu použiť v žiadnom trestnom konaní, rozhodol Žilinka

24.11.2021 16:36 Noviny.sk Slovensko

Záznamy z chaty, na ktorej je Fico, nemôžu použiť v žiadnom trestnom konaní, rozhodol Žilinka

BRATISLAVA / Zábery z chaty, na ktorej sa stretol Robert Fico či Robert Kaliňák s Miroslavom Bödörom, právnik Pavlom Gašparom a právnikom Marekom Parom, nie je možné použiť v žiadnom trestnom konaní. Informoval o tom generálny prokurátor Maroš Žilinka na svojom facebooku. Záznamy podľa neho boli získané nezákonne.

"Obrazovo-zuvukové záznamy vyhotovené v trestnej veci poľovnícka chata", po zrušení trestného stíhania krajským prokurátorom v Nitre z dôvodu nezákonnosti, nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom konaní," informoval o tom generálny prokurátor Maroš Žilinka na svojom facebooku. 

Úrad špeciálnej prokuratúry v pondelok, 24. októbra, popoludní potvrdil, že do spisu Očistec doplnili obrazovo zvukový záznam, ktorý dokazuje snahy viacerých osôb o ovplyvňovanie vyšetrovania vážnych trestných káuz. V kauze Očistec sú stíhaní vysoko postavení bývalí policajní funkcionári. Záznamy zverejnili aktuality.sk a denník N. 

Záznamy, ktoré vznikli na chate chce prokuratúra chcela použiť pri utorkovom rozhodovaní o predĺžení väzby pre bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. "Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil koncom minulého týždňa svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze „Očistec“ o obrazovo-zvukové záznamy získané postupom podľa § 114 Trestného poriadku na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci, ktorú nedozoroval Úrad špeciálnej prokuratúry SR," informuje hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. 

Podrobnosti o nahrávkach prokuratúra nezverejnila a nahrávku nekomentovala ani polícia. Denník N a portál aktuality.sk uviedli, že na kamerových záznamoch majú byť zachytené rozhovory Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru či syna Tibora Gašpara a Miroslava Bödöra. Portál aktuality.sk najprv zverejnil niekoľko fotografií a neskôr aj dve videá. Na prvom hovorí Robert Fico, na druhom Robert Kaliňák a hovoria o aktuálnych kauzách.

"Makó sa priznal v tejto veci tiež?" pýta sa vo videu Fico. Kompletné nahrávky podľa prokuratúry potvrdzujú snahy viacerých osôb ovplyvňovať trestné stíhania v týchto kauzách a majú dokazovať aj prípravu diskreditácie vyšetrovateľov NAKY či špeciálnych prokurátorov.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:30 Top Star
12:50 V siedmom nebi
15:20 S pravdou von
11:55 Profesionáli VIII.
12:55 Naši I.
13:40 Zlato v garáži VI.
11:40 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
13:50 Prvé oddelenie
12:40 Okido II.
12:50 Knihy od Stonožky
13:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:05 Jak změřit svět
13:20 Bod zlomu
15:20 Příšerky z vesmíru