Skupina ľudí urážala odborníkov na sympóziu v Čadci. Podľa Lengvarského by už pomýlení ľudia mali prestať

Skupina ľudí urážala odborníkov na sympóziu v Čadci. Podľa Lengvarského by už pomýlení ľudia mali prestať

ČADCA / Medzinárodné zdravotnícke sympózium v Čadci, zamerané na problematiku koronavírusu, dnes poznačil protest, na ktorý prišli desiatky Kysučanov. Sprevádzali ho silné emócie, ktoré vyvolávali najmä kotlebovci a ich prívrženci. V centre metropoly Kysúc sa ozývali aj urážky na adresu odborníkov, ktorí ľuďom pomáhajú pri liečení ochorenia Covid-19.

"Prišiel som preto, aby som poďakoval mnohé nemocnice hrdinsky bojovali s tými najťažšími stavmi," povedal Vladimír Krčméry. Zatiaľ čo v sále kultúrneho domu lekári hovorili o diagnostike či liečbe nebezpečného ochorenia, vonku sa zhromaždili rodičia žiakov, ktorí vyjadrili svoj nesúhlas s podmienkami, ktoré v školách. A aj ďalší nespokojenci.

Nepríjemná atmosféra vládla hneď od začiatku. Situáciu kontrolovali štátni i mestskí policajti, ktorí dohliadali na to, aby sa dovnútra dostali len registrovaní odborníci. "Podľa mňa to zle vyhodnotili, a nepozreli si program, ktorý je vyslovene odborný, nie je to o očkovaní je to o liečbe," povedal riaditeľ KNsP Čadca Martin Šenfeld. 

S ostrými protestami sa už zdravotníci v Žilinskom kraji stretli pri výjazdovom očkovaní. "Je neospravedlniteľné, ak sa po Slovensku pohybujú partie pomýlených ľudí, ktorí zastrašujú vakcinačné tímy a ľudí, ktorí sa rozhodli zaočkovať. Vyzývam tieto skupiny ľudí, aby sa začali správať civilizovanie," povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. 
"Ja si myslím, že je nesprávne, aby sme ukázali nejakú slabosť, alebo strach, v tom, že ide o spravodlivú vec," dodal Krčméry. 

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika