Akcia Judáš: Špecializovaný trestný súd rozhodol, dvaja z obvinených putujú za mreže

Akcia Judáš: Špecializovaný trestný súd rozhodol, dvaja z obvinených putujú za mreže

Archívna reportáž
embed kód
PEZINOK / Špecializovaný trestný súd v sobotu rozhodoval v rámci akcie Judáš. Do väzby putujú Jozef Rehák a Daniel Čech. Dôvodom je obava z ovplyvňovania svedkov. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti. O osude Ladislava Vičana bude súd rozhodovať v nedeľu.

Od desiatej hodiny rána rozhodovala sudkyňa pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku o návrhu na vzatie do väzby troch zadržaných a obvinených v rámci policajnej akcie Judáš.

Pred súd sa v sobotu postavili Daniel Čech, Jozef Rehák, ktorí sú obvinení z prijímania úplatku. Jozef Rehák je tiež obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. O Ladislavovi Vičanovi, ktorý je obvinený z vydierania, sa bude rozhodovať v nedeľu.


Súd bude v nedeľu od pol ôsmej rána pokračovať aj výsluchmi policajného exprezidenta Milana Lučanského, Borisa Beňu, Petra Gašparoviča a Mariána Kučerku.

V rámci akcie Judáš bolo obvinených sedem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru SR, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy. Väzbu pre obvinených navrhol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:25 Kixšou
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Top Star
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny