VIDEO: Medveďa nezastavil ani elektrický ohradník. Rozbil strechu a vyraboval úle

VIDEO: Medveďa nezastavil ani elektrický ohradník. Rozbil strechu a vyraboval úle

PODBANSKÉ / Zdá sa, že ľudia v Liptove už majú medveďov naozaj plné zuby. V Podbanskom si medveď tentoraz posvietil na úle priamo v hospodárskej budove. A pre zviera nebolo nič prekážkou. Ani strecha. Svoje skúsenosti s medveďmi majú aj v Liptovskom Hrádku, kde sa medveď prechádzal po námestí. A v Liptovskej Kokave dokonca medveď zvalil na zem muža priamo v areáli družstva.

"Medveď má veľmi rád med a sami vidíte, keď to zacítil na tej streche, išiel aj cez všetky prekážky. Predpokladám, že to labou vytrhával tie šindle, tie sú tam len klincami pribité," vyjadril sa Peter Gajdoš, ekológ ochranného obvodu Podbanské. Medveď neváhal, vyškrabal sa na strechu a urobil v streche dieru. Medveď horáreň a jej okolie nenavštívil prvýkrát. Po prvej návšteve si ekológ nainštaloval fotopascu a tá usvedčila medveďa priamo pri čine.

 "Mal som návštevu medveďa na dva razy s rozostupom dvoch týždňov. Zničil dve hospodárske budovy. Podarilo sa mu dostať až na povalu do podkrovia, kde som mal umiestnené včelstvá," opísal návštevu medveďa Gajdoš. Aby sa medveď dostal ku včelám, nezabránil mu v tom ani elektrický oplotok. "Mal som na jednej a aj druhej 4 včelstvá urobené a zničil mi ich na komplet, čiže 8 rodín.Vyšlo to na tisícdvesto eur," dodal Gajdoš.

S medveďmi majú skúsenosti aj v neďalekej Liptovskej Porúbke, kde sa mladý medveď špacíroval po verandu rodinného domu. A zas v Liptovskej Kokave nočnému strážnikovi spôsobil priamo v areáli družstva  zranenia.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem