Koronavírus a pôrody: Niektoré nemocnice začali púšťať k rodičkám už aj otcov

Koronavírus a pôrody: Niektoré nemocnice začali púšťať k rodičkám už aj otcov

PARTIZÁNSKE / V súvislosti s koronavírusom platia vo všetkých nemocniciach prísne opatrenia. Dotkli sa aj pôrodníc. Návštevy sú väčšinou zakázané, rovnako ako prítomnosť otcov pri pôrode. Vzhľadom na odporúčania hlavného hygienika a ministerstva zdravotníctva sa situácia v týchto dňoch zmenila. Niektoré nemocnice otcov k pôrodom začali púšťať.

Otcov najnovšie pustia na pôrodnú sálu aj v nemocnici v Partizánskom. Pre koronavírus mali do pôrodnice vstup zakázaný. Najnovšie to ale neplatí a pri narodení svojich ratolestí nebudú chýbať. Musia ale dodržať prísne hygienické opatrenia. "Musí prejsť cez filter, či neprekonal chorobu, či nemá cestovateľskú anamnézu," uviedol primár gynekologicko-pôrodnického oddelenia Nidal Abutuaima.


"Každý otec musí mať masku na tvári, oblek a návleky," povedal Nidal Abutuaima. "Tento význam nie je len v psychickej podpore, ale v rámci citovej väzby celej rodiny," skonštatovala pôrodná asistentka Radoslava Cifríková.

Na oddelení platia naďalej prísne opatrenia. Mamičky sú na izbách samé, na chodbu môžu vychádzať iba v nevyhnutnom prípade. Lekári sú pripravení aj na to, že budú musieť odrodiť pacientku pozitívnu na Covid-19. "Sme realizovali izolačnú izbu pre pacientky, čo majú podozrenie na Covid-19, alebo boli v styku s niekým," dodal Nidal Abutuaima.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:00 Súdna sieň
11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
09:45 Simpsonovci XXIII.
10:10 DVOJIČKY
10:50 DVOJIČKY
08:55 OCHRANCOVIA
10:05 Prvé oddelenie II.
10:30 Prvé oddelenie II.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
09:05 Pozlátko Hollywoodu
10:40 Americká Miss India
12:25 Z ulice na green