SAD Zvolen prijala dohodu primátora Banskej Bystrice. Prímestské autobusy budú opäť jazdiť

28.01.2020 16:57 Noviny.sk Slovensko

SAD Zvolen prijala dohodu primátora Banskej Bystrice. Prímestské autobusy budú opäť jazdiť

Archívna reportáž
embed kód
BANSKÁ BYSTRICA / Slovenská autobusová doprava Zvolen prijala dohodu Banskobystrického samosprávneho kraja. Od stredy by tak opäť mali jazdiť prímestské autobusy pre kraj. Aspoň do momentu, kým o platnosti dodatkov, ktoré sú problémom, právoplatne nerozhodne súd. Dopravca totiž avizoval, že po doručení rozhodnutia súdu sa voči nemu odvolajú, a v odvolaní poukážu na jednotlivé dôvody jeho nezákonnosti.

Rokovanie medzi vedením Banskobystrického samosprávneho kraja a spoločnosťou Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s., ktoré sa malo konať v stredu 29. januára, sa nakoniec neuskutoční. Vyplýva to z listu, ktorý vedenie dopravcu adresovalo predsedovi BBSK Jánovi Lunterovi. SAD Zvolen však po uhradení požadovaných podlžností od BBSK pristupuje na dohodu s predsedom župy zo soboty 25. januára.

Od stredy 29. januára tak bude SAD Zvolen jazdiť v zmysle zmluvy v znení dodatkov 1-9 a v plnom rozsahu. Znamená to, že sa obnoví prímestská autobusová doprava, obyvatelia tak budú môcť jazdiť bez obmedzení a obštrukcií zo strany dopravcu najmenej dovtedy, kým o platnosti dodatkov právoplatne nerozhodne súd. Dopravca totiž avizoval, že po doručení rozhodnutia súdu sa voči nemu odvolajú, a v odvolaní poukážu na jednotlivé dôvody jeho nezákonnosti. Spoločnosť v liste županovi zároveň deklaruje ochotu rokovať, ale bez predchádzajúcich predbežných a ultimatívnych podmienok. 

Dôvodom neúčasti na rokovaniach má byť podľa predsedu predstavenstva SAD Zvolen Adriána Polónyho rozhovor právneho zástupcu BBSK Andreja Leontieva uverejnený v pondelok 27. januára v elektronickej verzii Denníka N, v ktorom vymenoval tri scenáre riešenia tohto sporu. "Ústami klienta je jeho advokát. Odmietame rokovať pod nátlakom," uviedol pre agentúru SITA predseda predstavenstva s tým, že sa nebudú zúčastňovať politických hier vedenia BBSK. 

"Veríme, že dopravca akceptovaním tejto dohody naplní všetky jej ustanovenia, vrátane toho o nastavení korektnej komunikácie a zmluvných vzťahov medzi oboma partnermi v záujme bezproblémového zabezpečenia verejnej dopravy v Banskobystrickom kraji," povedal primátor Banskej Bystrice Ján Lunter.

Vedenie kraja sa s dopravcom sporí o nezákonné dodatky uzavreté ešte predchádzajúcim županom a zálohové platby. "V tej dobe to bolo najlepšie riešenie a schválili to všetci krajskí poslanci," povedal Marián Kotleba, poslanec BBSK.  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:55 Panelák VII.
10:00 IQ TAXI
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
09:50 Vražedné čísla III.
07:45 Sníček
08:00 Okido II.
08:10 Viking Vicky
07:50 Řidičák snadno a rychle
09:25 Moliere
11:35 Napříč časem