Ministerstvo životného prostredia bude po Sólymosovi dočasne riadiť Érsek

Ministerstvo životného prostredia bude po Sólymosovi dočasne riadiť Érsek

BRATISLAVA / Okrem Petra Pellegriniho, ktorý vykonáva funkcie premiéra i ministra zdravotníctva, bude oddnes na dvoch stoličkách sedieť ďalší člen vlády. Árpád Érsek povedie rezorty dopravy a životného prostredia. Environmentálnu agendu preberá po Lászlóvi Sólymosovi, ktorý po incidente v čínskej reštaurácii dnes odovzdal demisiu do rúk prezidentky Slovenskej republiky.

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) a riadením rezortu poverila jeho straníckeho kolegu Árpáda Érseka. Sólymos za vzdal funkcie ministra po medializácii informácií, že pod vplyvom alkoholu v ázijskej reštaurácii na Laurinskej ulici v centre hlavného mesta slovne a fyzicky napadol spoločne s bratom personál. 

Sólymos sa vo štvrtok 23. januára ospravedlnil a tiež uviedol, že ho mrzí, že jeho štvorročná práca na rezorte končí takýmto incidentom. "Zažívam veľmi ťažké obdobie vo svojom rodinnom živote. V tejto zložitej a vypätej emočnej situácii som sa zachoval zle a pre mňa osobne nezvyčajne. Som jednoducho človek a zlyhal som," povedal Sólymos.

Sólymos bol ministrom životného prostredia od roku 2016. Počas svojho úradovania sa venoval najmä zmenám v oblasti odpadového hospodárstva, ochrany ovzdušia, ochrany prírody a podzemných vôd. Legislatívne zmeny presadil aj v oblasti ochrany pôvodných rastlinných a živočíšnych druhov na Slovensku.

László Sólymos, ktorý abdikoval po výtržnostiach v jednej z bratislavských reštaurácií, zostane na kandidačnej listine strany Most-Híd. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
18:25 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
19:30 ŽREBOVANIE
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
18:00 Máša a medveď II.
18:10 SUPER KARAOKE
18:50 Viking Vicky
16:45 Napříč časem
18:30 Zlatokopka
20:15 Pád Bílého domu