Jasno
25°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Po mesačnej prestávke opäť zasadla vláda. Ministri mali na stole viacero zákonov
Zdielať na

Po mesačnej prestávke opäť zasadla vláda. Ministri mali na stole viacero zákonov

BRATISLAVA / Košice, Bardejov, či Michalovce - to sú lokality, kde dostanú investičnú pomoc od štátu vybrané firmy - celkom ich je 5. Ide o podporu strojárskej firmy, ale aj sladovne. Minister zahraničných vecí zas v stredu potvrdil, že o ďalšom osude našich vojakov po presune do Kuvajtu rozhodlo NATO, kam spadajú.

Neúspechom sa dnes skončil pokus ministra dopravy, ktorý sa po rokoch pokúsil predložiť na rokovanie vlády novelu stavebného zákona. Tento zákon podporu ministrov na vláde nenašiel, rovnako nie veľmi šťastný deň mal predseda Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý navrhoval odvolať jeho podpredsedu. Tento materiál síce na rokovaní vlády predložil, no vláda to prerušila. 

"Plány, ktoré aliancia má, tak o nich sa včas dozviete. Tá situácia je každý deň vyhodnocovaná. Prebiehajú veľmi silné konzultácie s iránskou vládou," odpovedal minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák na otázku, aký bude osud siedmich vojakov, ktorí boli po útokoch v Iraku prevelení do Kuvajtu. 

Napriek tomu, že sa blížime k termínu volieb, toto z ďaleka nebolo posledné rokovanie vlády. Dá sa ale očakávať, že zásadnejšie materiály už ministri dovtedy rokovať nebudú.

​Vláda rokovala s autodopravcami. Viac sa dozviete vo VIDEU:


Súvisiace články

Najčítanejšie