Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 16. novembra 1989

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 16. novembra 1989

ČESKO / SLOVENSKO / Presne pred tridsiatimi rokmi došlo v Bratislave k prvému záchvevu udalostí, ktoré vošli do histórie pod názvom Nežná revolúcia. Približne tri stovky demonštrantov sa tam zišli na neohlásenom proteste. V tlači sa z tejto udalosti objavila o dva dni neskôr krátka správa v Mladej fronte. Šestnásteho novembra 1989 boli noviny u nás plné tradičnejších tém pre vtedajšiu propagandu.

Orgán Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska Pravda v rozsiahlom materiáli informuje o pätnástej schôdzi Snemovne ľudu a Snemovne národov Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky.

Spoločného rokovania sa zúčastnil aj generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Československa a predseda Ústredného výboru Národného frontu ČSSR Miloš Jakeš, predseda vlády ČSSR Ladislav Adamec a ďalší.

Večerník v Bratislave prináša správu o peripetiách Bratislavčanov s dobierkovou službou. V Bratislave sa totiž podľa správy tovar na dobierku neposiela.

Riaditeľ obchodného domu Prior vysvetlil, že niektorí Bratislavčania zneužívali dobierkovú službu na rezerváciu tovaru, potom nakúpili inde a odoslaný tovar neprijali. S jeho vybaľovaním po vrátení zásielky bolo priveľa práce, tak v podniku dobierku pre Bratislavčanov zrušili.

Orgán Slovenského ústredného výboru Československého zväzu telesnej výchovy Šport zverejňuje sumár posledných zápasov kvalifikácie na futbalové majstrovstvá sveta v Taliansku. Ako prví sa v predchádzajúci deň tešili z postupu Rumuni, ktorí sa na šampionát prebojovali po dlhých dvadsiatich rokoch. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
19:00 Krimi
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
18:10 Áno, šéfe! USA IV.
16:00 ZÁCHRANÁRI
16:55 Ako som prežil
18:00 Vraždy v Brokenwoode V.
16:35 Macko Uško
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
16:55 Medzi nami zvieratkami
15:45 Diana
17:45 Valerian a město tisíce planet
20:15 Plán útěku