Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 13. novembra 1989

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 13. novembra 1989

ČESKO / SLOVENSKO / Aj trinásteho novembra 1989 boli masovokomunikačné prostriedky plné informácií zo straníckeho života v Československu. Nechýbali klasické frázy o dosiahnutých úspechoch či zdôrazňovanie súdružskej atmosféry. Informácie o aktuálnych udalostiach vo východnom Nemecku boli len čiastkové. Reálne informácie sa tak dostali iba k tým obyvateľom Slovenska, ktorí mohli sledovať alebo počúvať zahraničné vysielanie.

Orgán ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska Pravda informuje o rokovaní Celoštátnej konferencie Socialistického zväzu mládeže v Prahe. Stranícku a štátnu delegáciu na nej viedol súdruh Miloš Jakeš. 

​Správu Ústredného výboru Socialistického zväzu mládeže predniesol jeho predseda, súdruh Vasil Mohorita. Ten zdôraznil potrebu zásadných zmien, ktoré by vrátili organizácii dobré meno tam, kde ho stratila a nadviazali na dosiahnuté úspechy.

Denník revolučného odborového hnutia Práca píše o masovej manifestácii v Berlíne, usporiadanej Mestským výborom Jednotnej socialistickej strany Nemecka. Na jej záver prehovoril k desaťtisícom zhromaždených generálny tajomník Ústredného výboru strany a predseda Štátnej rady Nemeckej demokratickej republiky Egon Krenz.

Orgán Slovenského ústredného výboru Československého zväzu telesnej výchovy Šport vyprevádza československú futbalovú reprezentáciu na kvalifikačný zápas do Portugalska. Práve v ňom sa s definitívnou platnosťou rozhodne o účasti futbalistov na majstrovstvách sveta v slnečnom Taliansku. Nesmú prehrať väčším rozdielom, než o tri góly.

No a o tomto sa písalo 12. novembra: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:15 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
16:30 Denník princeznej
19:00 Krimi
15:15 Zvedený učiteľkou
17:15 Áno, šéfe USA III.
18:15 Áno, šéfe USA III.
15:45 INKOGNITO
16:50 INKOGNITO
17:55 Vraždy v Brokenwoode IV.
16:20 Máša a medveď III.
16:25 Medzi nami zvieratkami
16:35 Macko Uško
15:05 Hříšný tanec
16:55 Můj kamarád delfín
18:35 Princ Krasoň