Na bývalom hlavnom ťahu smerom do Poľska uzavreli ďalší most. Obyvateľom Trstenej to skomplikuje život

Na bývalom hlavnom ťahu smerom do Poľska uzavreli ďalší most. Obyvateľom Trstenej to skomplikuje život

TRSTENÁ / Dôležitý most na ceste prvej triedy v pondelok ráno v Trstenej uzavreli. Približne 60 rokov starý most je v havarijnom stave. Na kedysi hlavnom medzinárodnom ťahu do Poľska ide v priebehu štyroch rokov už o tretí most, ktorý museli pre havarijný stav uzavrieť.

Zákazová značka uzaviera most pre celú automobilovú dopravu. "Most bol už od roku 2015 zaradený v zlom stavebno-technickom stave (STS), následne v roku 2017 preradený do veľmi zlého a na základe mimoriadnej prehliadky zo dňa 4.9.2019 pretriedený do klasifikačného STS 7 (havarijný). Na základe skúsenosti z obdobného mosta bol most podrobený výkonu častejšej prehliadkovej činnosti," vyjadrila sa hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. 

Už koncom augusta most uzavreli pre dopravu nad 3,5 tony a pravidelne ho kontrolovali. Avšak v pondelok skoro ráno volal na políciu občan Trstenej,
že stav mosta sa ešte zhoršil. Kompetentní preverovali situáciu. V Trstenej zasadal aj krízový štáb. "S cieľom predísť možnému vzniku mimoriadnej udalosti, vykonala polícia dočasné úplné uzavretie mostného objektu,"  informovala  Nikola Kačkovič, najstaršia referentka - špecialistka, oddelenie komunikácie KRPZ Žilina. 

"Podľa dostupných informácii SCS by mal statik do štvrtka predložiť svoje stanovisko," poznamenal Jozef Polakevič, vedúci oddelenia výstavby a životného prostredia. Správca cesty v najbližších dňoch predloží znalecký posudok. A na základe tohto posudku kompetentní rozhodnú, či most bude aj naďalej uzavretý. 

Časť mosta medzi obcami pri Michalovciach sa zrútila do rieky, viac TU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
05:40 Kutyil s.r.o.
06:20 Nevinní
07:30 Panelák VII.
05:40 Prvé oddelenie II.
06:00 Prvé oddelenie
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 Zoolander No. 2
07:05 Skoro dospělá
08:50 Útěk ze Sibiře