Na bývalom hlavnom ťahu smerom do Poľska uzavreli ďalší most. Obyvateľom Trstenej to skomplikuje život

Na bývalom hlavnom ťahu smerom do Poľska uzavreli ďalší most. Obyvateľom Trstenej to skomplikuje život

TRSTENÁ / Dôležitý most na ceste prvej triedy v pondelok ráno v Trstenej uzavreli. Približne 60 rokov starý most je v havarijnom stave. Na kedysi hlavnom medzinárodnom ťahu do Poľska ide v priebehu štyroch rokov už o tretí most, ktorý museli pre havarijný stav uzavrieť.

Zákazová značka uzaviera most pre celú automobilovú dopravu. "Most bol už od roku 2015 zaradený v zlom stavebno-technickom stave (STS), následne v roku 2017 preradený do veľmi zlého a na základe mimoriadnej prehliadky zo dňa 4.9.2019 pretriedený do klasifikačného STS 7 (havarijný). Na základe skúsenosti z obdobného mosta bol most podrobený výkonu častejšej prehliadkovej činnosti," vyjadrila sa hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. 

Už koncom augusta most uzavreli pre dopravu nad 3,5 tony a pravidelne ho kontrolovali. Avšak v pondelok skoro ráno volal na políciu občan Trstenej,
že stav mosta sa ešte zhoršil. Kompetentní preverovali situáciu. V Trstenej zasadal aj krízový štáb. "S cieľom predísť možnému vzniku mimoriadnej udalosti, vykonala polícia dočasné úplné uzavretie mostného objektu,"  informovala  Nikola Kačkovič, najstaršia referentka - špecialistka, oddelenie komunikácie KRPZ Žilina. 

"Podľa dostupných informácii SCS by mal statik do štvrtka predložiť svoje stanovisko," poznamenal Jozef Polakevič, vedúci oddelenia výstavby a životného prostredia. Správca cesty v najbližších dňoch predloží znalecký posudok. A na základe tohto posudku kompetentní rozhodnú, či most bude aj naďalej uzavretý. 

Časť mosta medzi obcami pri Michalovciach sa zrútila do rieky, viac TU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:15 Deň po tom
13:55 Ľadové kráľovstvo
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
10:30 Zvedený učiteľkou
12:50 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:00 INKOGNITO
11:20 Knight Rider
13:10 Kuriér
14:10 Skutočný génius
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
09:30 Dámský klub
11:25 Phoebe v říši divů
13:15 Red Dog - psí legenda