Fronc, Hudacký a Záborská na čele kandidátky do eurovolieb

27.09.2008 17:41 Noviny.sk Slovensko
Fronc, Hudacký a Záborská na čele kandidátky do eurovolieb Zdroj: SITA/Michal Burza
Dnes o tom v Bratislave rozhodli členovia celoslovenskej Rady KDH

Dnes o tom v Bratislave rozhodli členovia celoslovenskej Rady KDH. Rešpektovali tak odporúčanie straníckeho predsedníctva. Členovia rady však zmenili odporúčanie predsedníctva na ďalších miestach. Dvojkou na kandidátke bude súčasný europoslanec Ján Hudacký.

Toho predsedníctvo odporúčalo zaradiť až na štvrté miesto. Trojkou je súčasná europoslankyňa Anna Záborská, ktorá bola pred štyrmi rokmi líderkou KDH v eurovoľbách. Miesto v prvej trojke sa neušlo ďalšiemu dnešnému europoslancovi Miroslavovi Mikolášikovi. Ten bude na budúci rok kandidovať zo štvrtého miesta.

Ako uviedol dnes na tlačovej besede predseda KDH Pavol Hrušovský, ani jeden z prvej trojky nie je lídrom. "Spolieham sa na tím, ktorý potiahne KDH do Europskeho parlamentu,“ vyhlásil Hrušovský. Jeho cieľom je obhájiť pozície z posledných volieb, v ktorých KDH získalo troch europoslancov.

Podľa Fronca na rokovaní rady bola súťaž, ale odteraz kandidáti tvoria jeden tím. V europarlamente chce presadzovať tradičné hodnoty. Záborská uviedla, že si po schválení kandidátky nevie vybrať medzi sklamaním a výzvou. K rozhodnutiu rady sa stavia skôr optimisticky.

Zdroj: SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:25 Víchor
16:50 Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie
17:15 Leví kráľ
14:30 Nožnicovoruký Edward
16:35 Profesionáli III.
17:30 Zakázané kráľovstvo
14:30 Dr. House VI.
15:25 Slnečno, sem-tam vraždy I.
16:20 Vražedné čísla VI.
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:20 On je fakt boží!
15:10 Popelky
16:50 Kde je Albert?