Zdeno Chára obúval deťom topánky. Hokejová hviezda nezabúda na tých, ktorí potrebujú pomoc

Zdeno Chára obúval deťom topánky. Hokejová hviezda nezabúda na tých, ktorí potrebujú pomoc

NOSICE / Víťaz Stanleyho pohára dnes v Nosiciach pri Púchove obúval deťom topánky. Reč je o Zdenovi Chárovi, ktorý trávi tieto dni v Trenčíne. Nezabudol však na tých, ktorí potrebujú pomoc a rozhodol sa ich obdarovať. Deťom v mnohých sociálnych zariadeniach a detských domoch kúpil tenisky a osobne im ich prišiel aj odovzdať.

Zdeno Chára opäť ukázal, že má veľké srdce. V týchto dňoch navštevuje detské domovy a domovy sociálnych služieb. "Ja som tento rok priniesol tenisky, je to taká jednoduchá vec, ale všetci vieme, že je to dôležité na to, aby sme chodili, športovali," uviedol hokejista Zdeno Chára. Postupne navštívi viacero zariadení na Považí a rozdá presne 3333 párov tenisiek. Pomôcť chce aj sociálne slabším rodinám. "Keď sa dostanete do určitého bodu, že môžete pomôcť, je to vaša povinnosť, posolstvo," konštatoval Zdeno Chára.

​O tom, že do zariadenia v Nosiciach zavíta Zdeno Chára, deti netušili. O to, bola ich radosť väčšia. "Deti sa tešili, oni vedia prejaviť radosť," povedala Gabriela Hrončeková, riaditeľka domova sociálnych služieb Nosice. "Je to veľmi pekný pohľad, keď vidíte akú radosť im to robí," dodal hokejista. 

Slávny hokejista deťom dokonca pomáhal topánky obúvať. "Veľmi im pomôže návšteva. Každá pomoc je u nás vítaná," dodala riaditeľka. 

Už štyri roky sa najmä Slovensky strihajú, aby pomohli tým, ktorí trpia onkologickým ochorením:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XXIII.
17:55 DVOJIČKY
18:45 DVOJIČKY
17:10 Kosti
18:05 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:25 Ovečka Shaun 4,5
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Knihy od Stonožky
16:40 Red Dog - psí legenda
18:25 Poslední odkaz
20:15 Hluboká voda