Premiér Pellegrini sa nečuduje tomu, že Andrejovi Kiskovi je bližší Boris Kollár ako on

Premiér Pellegrini sa nečuduje tomu, že Andrejovi Kiskovi je bližší Boris Kollár ako on

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Premiér Pellegrii po rokovaní vlády komentoval vyjadrenia bývalého prezidenta Andreja Kisku ohľadne jeho predstáv o povolebnej spolupráci. Spomínal podozrenia na daňové podvody a povedal, že ho neprekvapuje, že Andrejovi Kiskovi je bližší Boris Kollár, známy kontaktami na bossov podsvetia, ako on, ktorý také kontakty nemá.

Začínať politickú kariéru vylučovaním, s kým pôjde alebo nepôjde do koalície, je už folklór, aj keď nie šťastný. Myslí si to premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini. Po dnešnom rokovaní vlády tak reagoval na to, že líder novej strany Za ľudí Andrej Kiska vylúčil z možnej povolebnej spolupráce Smer-SD pod vedením Roberta Fica, ale aj Petra Pellegriniho. „On sa dokonca myslím tak vyjadril, že by odmietol ísť aj so mnou. Povedal, že to radšej s pánom Kollárom,“ odpovedal dnes premiér na novinárske otázky. Tlačovku zverejnil aj na svojom facebookovom profile:

Pellegrini Kiskovi vytkol, že namiesto toho, aby hovoril, čo chce ľuďom ponúknuť a ako chce riešiť ich problémy, hovorí o vylučovaní zo spolupráce. „To je také prázdne a smiešne. Karty rozdajú občania,“ dodal. Pokiaľ však ide o to, že by Kiska uprednostnil do koalície lídra strany Sme rodina Borisa Kollára, Pellegrini sa tomu ani nečuduje. „Pri pánovi prezidentovi sú podozrenia, že na úkor daňových poplatníkov chcel krátiť dane a odpočítať si DPH z vlastnej kampane. Je zapletený v divných spôsoboch nadobudnutia pozemkov. Takže pán Kollár, ktorý je známy známosťami na najväčších bossov podsvetia, je mu asi bližší ako ja, čo také kontakty nemám. Pán prezident si vyberá, ku komu sa posadí a kto mu je milší,“ dodal Pellegrini.

Líder Za ľudí Andrej Kiska v pondelok večer v debate Denníka N hovoril o potrebe spájania demokratických síl. Z možnej spolupráce však vylúčil možnú stranu exministra Tomáša Druckera. Dôvodom je jeho postup pri neodvolaní bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorého napokon odvolal Pellegrini. Na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu so Smerom pod vedením Petra Pellegriniho, odpovedal „nie, nie, nie“. Pri otázke na spoluprácu so SNS Kiska povedal, „ale, no“. Pokiaľ ide o stranu Borisa Kollára a jeho stranu Sme rodina, Kiska tvrdí, že ak by nedokázali zostaviť vládu s PS/Spolu, SaS, KDH či OĽaNO, uvažoval by aj nad Sme rodina. Určite radšej, ako so Smerom, dodal.

Premiér zatiaľ, zdá sa, vychádza s novou prezidentkou dobre:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:35 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:20 Srdce na správném místě
07:05 Život ryb
08:40 Kincsem