Kniha plesní pre premiéra. Nemocnice majú mesiac na nápravu

Kniha plesní pre premiéra. Nemocnice majú mesiac na nápravu

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Predseda vlády Peter Pellegrini prijal zástupcov Študentskej rady vysokých škôl a medikov v súvislosti s aktuálnym stavom budov zdravotníckych zariadení a prostredníctvom tlačovej besedy spoločne zhodnotili nepriaznivú situáciu.

"Ak bude takýto stav nemocníc pretrvávať, budú z toho vyvodené personálne dopady," uviedol premiér Peter Pellegrini. 

Premiér prednedávnom vyzval, aby študenti nafotili nedostatky v zdravotníckych zariadeniach a podľa dokumentácie zhodnotil, že niektoré vyzerajú "naozaj hrozivo". "Týmto mladým ľuďom nejde o sebareprezentáciu, ale aby sa veci pohli," dodal premiér na margo študentov, ktorí mu dokumentáciu s nedostatkami osobne doručili. 

​Premiér potvrdil, že ďalším krokom má byť diskusia o odstránení problémov. "Na úrad vlády pozvem vedenie všetkých nemocníc, ktoré sú v dokumente spomínané a bude stanovený termín, dokedy musia nedostatky odstrániť," povedal Pellegrini. V prípade, že bude treba nemocniciam príspevky, je ochotný nejaké peniaze po prerokovaní s ministerkou zdravotníctva financie presunúť. 

​So študentmi sa podľa slov premiéra dohodli, že mu budú posielať fotografie nielen zo štátnych, ale akýchkoľvek, napríklad aj mestských nemocníc. "Mnohí riaditelia sa zľakli, že prídu o svoju stoličku. Mnohí kúpili primalex a už maľujú," povedal figuratívne premiér. Zástupcovia Študentskej rady potvrdili, že najviac fotiek prišlo práve z hlavného mesta: "Čo sa týka študentov, prichádzali nám fotky najmä z univerzitných nemocníc, keďže tam pracujeme, ale od personálu nám prišli fotky zo všadiaľ, geograficky ale asi najviac z Bratislavy."

"Ja si veľmi želám, aby sme nikoho nemuseli odvolať, preto žiadam všetkých, aby nedostatky odstránili," povedal premiér. Malé závady, ako špina alebo nevymaľované, prípadne opadané omietky, musia byť odstránené podľa jeho slov do konca mesiaca. "Ak to pacientom pomôže, ja sa budem zaoberať aj plesňou," potvrdil Peter Pellegrini, hoci zároveň poznamenal, že by bolo lepšie, keby sa takýmito záležitosťami nezaoberal premiér. Osobne ale chce ísť aj s ministerkou navštíviť nemocnice a bude chodiť nielen po tých častiach, kam ho budú chcieť zobrať.

"Mnohí len lamentujeme, ale tam, kde môžme priložiť ruku k dielu, tam si povieme, že to spraví niekto iný," dodal premiér Peter Pellegrini. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

17:00 Cumlikátor
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:55 Vráť sa mi
19:25 Kinosála
19:45 Profesionáli VI.
16:50 Inkognito
18:00 Kosti V.
19:00 Kosti V.
17:00 MalinyJAMológia
17:15 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
17:45 Petronela Jabĺčková
16:30 Victor Davis: Cesta na vrchol
18:10 Jeden a půl rytíře
20:15 Malá říše