V nitrianskej nemocnici zoperovali pacientovi druhé koleno

V nitrianskej nemocnici zoperovali pacientovi druhé koleno

NITRA / Ešte koncom marca absolvoval 75-ročný pacient totálnu výmenu kolenného kĺbu.

Františka trápilo koleno na pravej nohe. Verdikt lekárov znel, že potrebuje operáciu, pri ktorej mu kĺb nahradia umelým. Na operačnú sálu sa dostal koncom marca.

"Mali mi operovať pravé koleno, totálnu na prvé koleno mi mali vymeniť kĺb," opísal František. Poriadny šok zažil v pooperačnej miestnosti. "Som sa dvihol a vidím, že hadička je z ľavého kolena. Ja som začal potom kričať, že ja mám operované zdravé koleno," pokračuje. 

Dôchodca zistil, že mu operáciu urobili na ľavej nohe a nie ako bolo plánované na pravej. Po pár hodinách za ním údajne prišli aj lekári s vysvetlením. "Operatér sa mi ospravedlnil, že bola to jeho chyba ale, že mal som zlé aj to koleno," rozpráva František. 

Nemocnica hovorí o tom, že pacient mal aj druhé koleno v zlom stave. Dôchodca, však o tom vôbec netušil. Fakt je aj ten, že na operáciu išiel s tým na pravej nohe. František je tak teraz obmedzený v pohybe s oboma nohami. Nevie si vysvetliť, ako sa také niečo mohlo stať. Rodina už podala aj podnet na úrad pre ÚNZS teraz zvažuje, že nemocnicu aj zažaluje.

"Je nám úprimne ľúto vzniknutej situácie, pričom si uvedomujeme svoju zodpovednosť. Okamžite sme prijali opatrenia, aby sa rovnaká situácia nezopakovala. Zriadili sme komisiu pre prešetrenie prípadu, ktorej členom je hlavný odborník MZSR pre ortopédiu, aby bola zabezpečená objektivita a nezávislosť. Zároveň sme poskytli súčinnosť Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Na základe našich doterajších zistení namietame uvádzanie nepravdivých informácií, že sa pacientovi operovalo zdravé koleno. Vzhľadom k tomu, že vo veci prebiehajú uvedené šetrenia, k prípadu sa ďalej nevyjadrujeme," píše sa v stanovisku nemocnice. 

Zdroj: noviny.sk

Vypočujte si rozhovor s pacientom: 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
05:40 Kutyil s.r.o.
06:20 Nevinní
07:30 Panelák VII.
05:40 Prvé oddelenie II.
06:00 Prvé oddelenie
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 Zoolander No. 2
07:05 Skoro dospělá
08:50 Útěk ze Sibiře