Obyvateľov Bratislavy trápia smetiari. Odpad chodia odvážať o pár hodín skôr ako obvykle

Obyvateľov Bratislavy trápia smetiari. Odpad chodia odvážať o pár hodín skôr ako obvykle

BRATISLAVA / Obyvateľov Bratislavy trápia smetiari. Odpad chodia odvážať o pár hodín skôr ako obvykle. V niektorých mestských častiach sa objavia už o piatej ráno a hluk, ktorý spôsobujú niektorých ľudí ruší. Dôvodom majú byť dopravné obmedzenia. To by sa však čoskoro malo zmeniť.

A taká je teda situácia v Starom meste, okolo piatej ráno. V čase, kedy väčšina ľudí ešte spí, práve hluk smetiarskych áut niektorých z nich vyhnal z postele.

Podľa slov jedného Bratislavčana ho smetiari pravidelne budia. Podobná situácia je vo viacerých častiach Bratislavy. Podľa odpadovej spoločnosti ide o dočasné opatrenie z dôvodu rozsiahlych dopravných obmedzení. Nakoľko je ich prioritou pravidelný odvoz odpadu a zabrániť preplneniu kontajnerov.

"Posun začiatkov odvozov odpadu umožňuje vozidlám spoločnosti OLO vykonať minimálne prvý odvoz odpadu do začiatku rannej dopravnej špičky a zároveň sa vyhnúť popoludňajšej dopravnej špičke," uviedla hovorkyňa odpadovej spoločnosti Beáta Humeniková. Situáciu však komplikuje rondel pod Prístavným mostom, kadiaľ vedie cesta do spaľovne odpadu. Tam stoja smetiarske autá dlhý čas v zápche.

Odpadová spoločnosť však nekoná svojvoľne, ale s vedomím jednotlivých mestských častí. "K tomuto kroku spoločnosť OLO pristúpila aj na základe súhlasu od úradu verejného zdravotníctva, s tým, že ale úrad verejného zdravotníctva trval na tom, že budú dodržané isté podmienky," informuje hovorca magistrátu Peter Bubla. 

Medzi podmienky patrí napríklad informovanie mestských častí či nevykonávanie odvozu odpadu v posunutých časoch počas sviatkov a dní pracovného voľna. "Uvedomujeme si, že dočasne prijaté opatrenia v súvislosti s dopravnými obmedzeniami, môžu byť nepríjemné, OLO sa však maximálne snaží postupovať v zmysle stanoviska z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva," rozpráva Humeniková. 

Prebehlo aj stretnutie, ktoré si vyžiadal úrad verejného zdravotníctvo. Výsledkom je skutočnosť, že by spoločnosť mala čoskoro posunúť odvoz odpadu na neskoršiu hodinu.

"Pilotne to odtestovať, vyhodnotiť a uvidí, ako ďalej. V každom prípadne spoločnosť OLO sa zaoberá aj individuálnymi podnetmi, a treba povedať, že už aj v 20 prípadoch pristúpili k tomu, že vrátili ten odvoz odpadu do pôvodného harmonogramu," dodáva Bubla. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:15 Panelák
06:00 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:25 Angelika
07:25 Růžový a černý
09:20 Slunce, seno, erotika