Prázdniny sa presúvajú na stred Slovenska. Pridávame zopár tipov

Prázdniny sa presúvajú na stred Slovenska. Pridávame zopár tipov

Po deťoch z východu a západu prišli na rad s jarnými prázdninami aj školáci zo stredného Slovenska. Aj napriek pomerne teplému počasiu sa dá stále lyžovať aj u nás na Slovensku. Aké sú prázdninové tipy?

Jarné voľno sa teraz začína stredoslovákom,a mnohí sa ho rozhodli stráviť v zimnej atmosfére, lebo na kopcoch v Nízkych Tatrách je ešte stále bielo. 

Víkend začal v Jasnej príjemným prekvapením pre všetkých, ktorí tam trávili dovolenku. Majsterka sveta Petra Vlhová navnadila na dobrú lyžovačku všetkých prázdninujúcich.

Decká sa na svahu aj jeho v okolí určite nudiť nebudú. "Práve sme s deťmi boli na Chopku a aj to celé zjazdili, takže som spokojný," vraví turista Roman. Aj napriek jarným teplotám by mal sneh na zjazdovkách ešte vydržať. Lebo tí, čo do Nízkych Tatier prišli, si to inak, ako na čerstvom vzduchu nevedia predstaviť. 

Aj rodičia, ktorí nebudú na prázdniny cestovať do hôr, môžu deťom pripraviť bohatý program v meste. V Banskej Bystrici bude čo robiť celý týždeň. A to napríklad aj na plážovom kúpalisku. Otvorené majú aj v týchto chladných mesiacoch. Na svahu sa dá sánkovať a pripravená je bežkárska dráha. A kto by sa chcel okúpať, plaváreň je hneď vedľa.

Deti určite stihnú aj korčuľovanie na zimnom štadióne, ten bude cez týždeň okrem utorka otvorený od 14:00 hodiny. A detské predstavenia budú každý deň hrať v bábkovom divadle.

Pre tých, čo chcú prázdninový čas využiť aktívne, núka veľa možností neďaleké pohorie Malá Fatra. Horskí záchranári ale upozorňujú na roztápajúci sa sneh, ktorý môže spôsobiť, že povrch skál a chodníkov bude šmykľavý. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:25 Nové bývanie
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři