Na Donovaloch vrazil na skútri do davu ľudí. Polícia už začala trestné stíhanie

Na Donovaloch vrazil na skútri do davu ľudí. Polícia už začala trestné stíhanie

DONOVALY / V známom horskom lyžiarskom stredisku sa práve koná festival, ktorý poznačil incident. Do davu ľudí tam vrazil muž pod vplyvom alkoholu na skútri. Informáciu priniesol portál aktuality.sk. Muž po zadržaní skončil v cele policajného zaistenia.
Hudobný festival bol v plnom prúde, pod pódiom postavenom pod lyžiarskym svahom na Novej Holi boli v tom čase stovky ľudí. Zjazdovka už bola večer zatvorená a skúter na svahu, ktorý sa rútil priamo na ľudí si všimli až tesne pred nárazom. Incident sa stal okolo 19:30.  Muž mal pod vplyvom alkoholu do zabávajúceho sa davu vraziť zozadu a zraniť 5 osôb. Skúter riadil 34-ročný Bratislavčan. Na skútri dolu strmým svahom viezol ďalších troch ľudí s viac ako 1,2 promile v krvi.  
"Momentálne je skútrista v cele policajného zaistenia a čaká na ďalšie procesné úkony. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," informovala polícia na svojej facebookovej stránke. 

Peter aj s priateľkou sa pri zrážke so skútrom zranili, ošetrili ich na mieste, našťastie neutrpeli vážne zranenia a prevoz do nemocnice nepotrebovali, no obaja boli otrasení z hazardnej jazdy muža na skútri. Najvážnejšie zranenia utrpela 55- ročná žena, pri zrážke so skútrom si zlomila nohu, záchranári ju previezli do banskobystrickej nemocnice. 

 Polícia na mieste vykonávala procesné úkony a prípad dokumentovala," informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KRPZ Banská Bystrica.  Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky mu hrozí dvoj až päťročné väzenie.

Zdroj: noviny.sk/aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:35 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:20 Srdce na správném místě
07:05 Život ryb
08:40 Kincsem