Sykavky či račkovanie. Logopédia môže byť aj veľká zábava

Sykavky či račkovanie. Logopédia môže byť aj veľká zábava

BRATISLAVA / V štúdiu v Novinách o 12:00 bola hosťom logopedička Lucia Palugyayorapotáčik vá. Znie to ako hrozne vážna veda, ktorej sa by sa malo báť každé dieťa, ale ono to môže byť aj veľká zábava. Pesničky a príbehy z relácie Rapotáčik pomohli vyriešiť sykavky či račkovanie už mnohým. Logopédia je aj o iných veciach.

Len málokoho napadne, že s logopédiou môže okrem račkovania a sykaviek súvisieť aj slovná zásoba. "Pod logopédiu spadá nielen tá reč a výslovnosť jednotlivých hlások, ale patrí pod to istým spôsobom aj jazyk. To o čom rozprávame, ako rozprávame, gramatická stránka reči ale aj slovná zásoba," vysvetľuje Lucia. 

Rapotáčik 2 sa zameria najmä na deti, ktorých obľúbenou odpoveďou je "áno" a "nie". "Môže byť, táto druhá časť je o tom, aby sa deti naučili pekne rozprávať, aby vedeli zaradiť veci do kategórii, napríklad, že tričko je oblečenie, aby tiež vedeli používať predložky správne," vysvetľuje logopedička. 

Deti všetky veci učia hravou formou, prostredníctvom pesničiek, videí a úloh, aby to bola pre nich aj určitá forma zábavy. "V tých pesničkách sa to opakuje a teda fixuje, ale predložky, tie potrebujete vidieť a možno trošku aj vyskúšať," opisuje obsah nového DVD Lucia. Určené je pre deti v predškolskom veku do asi 7 rokov. 

Pozrite si ukážku z dvd Rapotáčik 2: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

18:20 NAŠI IV.
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
19:45 KINOSÁLA
17:40 Nákupné maniačky
18:50 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha V.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
18:40 Knihy od Stonožky
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty
21:55 Vzkaz v láhvi