Škola vymenila učebnice za odborníkov. Pre žiakov vznikla nová forma učenia

Škola vymenila učebnice za odborníkov. Pre žiakov vznikla nová forma učenia

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Spôsobov ako sa učiť je niekoľko. Na jednej z bratislavských základných škôl sa neučili z učebníc, tie zamenili za ľudí z praxe. Vyučovanie tak prebiehalo formou diskusie na rôzne celoplošné témy.

Žiaci v utorok nahradili učebnice reálnymi ľuďmi, s ktorými mohli diskutovať o celospoločenských témach, ktoré ich najviac zaujímajú. "Vnímam tú atmosféru a deti ako diskutujú v tých jednotlivých diskusných kluboch, že naozaj to bol dobrý výber," uviedla riaditeľka ZŠ a MŠ Komenského Tatiana Kizivatová. Tejto diskusii predchádzalo to, že deťom 7. až 9. ročníka ZŠ pribudla približne pred 2 rokmi 1 vyučovacia hodina dejepisu týždenne. Tento dejepis je však na niektorých školách trochu iný, ako ten klasický.

" V škole sa hovorí o bunkách a kvadratických rovniciach, ale o témach ako migrácia a kultúrne rozdiely sa veľmi nehovorí. Tak všetky tieto témy sú súčasťou tej publikácie," pokračovala Miriam Bianchi Schrimpelová, riaditeľka odborného nakladateľstva Raabe.  Aby deti o týchto témach len nepočúvali na vyučovaní, ale chceli o nich aj hovoriť, na ZŠ Komenského v Bratislave sa rozhodli, že vyskúšajú zavolať odborníkov s praxe, ktorí im povedia svoje skúsenosti z reálneho života.

"Pokiaľ nebudeme diskutovať, tak sa budeme uzatvárať vo svojich bublinách a vytvárame väčšie a väčšie polarizácie a medzery medzi nami," povedal Dušan Ondrušek, diskutujúci a spoluautor knihy dejepisu. Žiaci tak v spôsobe vyučovania pokračovali s radosťou aj naďalej. 

Pozrite si reportáž o Rusínskej škole:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

23:25 Vražedné čísla V.
00:25 NOVÝ ŽIVOT II.
01:25 Krimi
23:00 Muž tajči
01:15 Letecké katastrofy XIV.
02:15 Prvé oddelenie
22:50 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:45 POLICAJTI V AKCII
01:40 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ XV. - XVIII.
00:05 Rapotáčik 2
21:55 Ten dvanáctý
00:05 Já nebo nikdo
01:35 Strážce spravedlnosti I.