Globsec v Bratislave. Pripravte sa na dopravné obmedzenia

Globsec v Bratislave. Pripravte sa na dopravné obmedzenia

BRATISLAVA / Prípravy na svetovú konferenciu Globsec finišujú. Fórum na témy svetovej bezpečnosti sa začne už vo štvrtok v Bratislave. Chystajú sa prísne bezpečnostné opatrenia.

Už vo štvrtok sa na Globsecu v Bratislave stretnú stovky významných hostí z celého sveta. Ich bezpečnosť budú mať na starosti profesionáli z úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

Spolupracovať budú aj s dopravnou, poriadkovou, kriminálnou políciou a ďalšími špeciálnymi útvarmi. Ale tiež s hasičmi a záchranármi. Vodiči sa nemusia obávať uzávierok ciest. Musia však počítať s krátkodobým obmedzením dopravy. To bude len na nevyhnutný čas pri presune delegácií z letiska, do hotelov i priamo na miesto konferencie.

"Najťažšia je tá logistika, pretože je to v centre Bratislavy a aby bol ten vplyv na život bežných obyvateľov čo najmenší," vysvetľuje riaditeľ úradu pre ochranu ústavných činiteľov Peter Krajčírovič. Na Globsec pricestuje 1 200 pozvaných hostí zo 60 krajín sveta. Medzi hlavné témy, ktorým sa budú venovať, je kybernetická bezpečnosť, problémy blízkeho východu, či riziká umelej inteligencie. Medzi pozvanými sú okrem slovenského prezidenta a premiéra aj mnohí ďalší hostia zo zahraničia.

"Veľmi dôležitá delegácia prichádza zo Spojených arabských emirátov, dvaja ministri. Spomeniem napríklad indického námestníka ministra zahraničných vecí alebo niekoľko troj a štvorhviezdičkových generálov z Európy a zo Spojených štátov," povedal riaditeľ Globsec Róbert Vass.

Do bezpečnostných opatrení bude nasadených oveľa viac techniky, služobných psov a dopravných prostriedkov. Po minulé roky situáciu zo vzduchu monitoroval aj vrtuľník. Podobne by to mohlo vyzerať aj vo štvrtok, no podrobnosti už šéf ochranky radšej neprezradil.

S prípravami tohtoročného Globsecu začali organizátori už pred rokom. Rovnako dlho sa na toto podujatie pripravovali aj bezpečnostné zložky. Konferencia bude trvať tri dni, teda do soboty.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:00 Zlatokopka
07:40 Anděl v utajení
09:15 Princ a já: Královské líbánky