Globsec v Bratislave. Pripravte sa na dopravné obmedzenia

Globsec v Bratislave. Pripravte sa na dopravné obmedzenia

BRATISLAVA / Prípravy na svetovú konferenciu Globsec finišujú. Fórum na témy svetovej bezpečnosti sa začne už vo štvrtok v Bratislave. Chystajú sa prísne bezpečnostné opatrenia.

Už vo štvrtok sa na Globsecu v Bratislave stretnú stovky významných hostí z celého sveta. Ich bezpečnosť budú mať na starosti profesionáli z úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

Spolupracovať budú aj s dopravnou, poriadkovou, kriminálnou políciou a ďalšími špeciálnymi útvarmi. Ale tiež s hasičmi a záchranármi. Vodiči sa nemusia obávať uzávierok ciest. Musia však počítať s krátkodobým obmedzením dopravy. To bude len na nevyhnutný čas pri presune delegácií z letiska, do hotelov i priamo na miesto konferencie.

"Najťažšia je tá logistika, pretože je to v centre Bratislavy a aby bol ten vplyv na život bežných obyvateľov čo najmenší," vysvetľuje riaditeľ úradu pre ochranu ústavných činiteľov Peter Krajčírovič. Na Globsec pricestuje 1 200 pozvaných hostí zo 60 krajín sveta. Medzi hlavné témy, ktorým sa budú venovať, je kybernetická bezpečnosť, problémy blízkeho východu, či riziká umelej inteligencie. Medzi pozvanými sú okrem slovenského prezidenta a premiéra aj mnohí ďalší hostia zo zahraničia.

"Veľmi dôležitá delegácia prichádza zo Spojených arabských emirátov, dvaja ministri. Spomeniem napríklad indického námestníka ministra zahraničných vecí alebo niekoľko troj a štvorhviezdičkových generálov z Európy a zo Spojených štátov," povedal riaditeľ Globsec Róbert Vass.

Do bezpečnostných opatrení bude nasadených oveľa viac techniky, služobných psov a dopravných prostriedkov. Po minulé roky situáciu zo vzduchu monitoroval aj vrtuľník. Podobne by to mohlo vyzerať aj vo štvrtok, no podrobnosti už šéf ochranky radšej neprezradil.

S prípravami tohtoročného Globsecu začali organizátori už pred rokom. Rovnako dlho sa na toto podujatie pripravovali aj bezpečnostné zložky. Konferencia bude trvať tri dni, teda do soboty.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
22:40 Periskop hore a dole
00:50 Noviny TV JOJ
20:45 Neriadená strela
22:50 Mesto 44
01:40 Smrť jej pristane
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 INKOGNITO
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Gun Shy - Hrdina náhodou
21:55 Otcové a dcery
23:45 Jako ty