Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Ambróz
7.12.2023
Fico klame a vláda kradne
Zdielať na

Fico klame a vláda kradne

Zdroj: SITA/Michal Burza

Vláda kradne. Vláda oslabila zahraničnopolitickú situáciu Slovenska. Poškodzuje povesť Slovenska. Vládna politika je založená na lži - Dzurinda na margo súčasnej vlády. Na margo opozície - je najaktívnejšia, akú od roku 1991 zažil.

Fico klame a vláda kradne, vyhlásil v diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda, ktorého po ôsmich rokoch premiérovania nahradil Robert Fico. Dzurinda sa vyjadril, že v tomto prípade išlo len o akési volanie po zmene, skúšanie istého experimentu.

Ako líder SDKÚ-DS ďalej spresnil postoj svojej strany k súčasnej vláde - "kritizujeme vládnu politiku, lebo je založená na lži". Fico podľa neho nevie priznať, že vývoj cien ropy vplýva na cenu benzínu, ceny obilia na cenu chleba. Podľa Dzurindu z problémov v zdravotníctve Fico viní súkromné poisťovne, z rastu ceny potravín reťazce - "klame celý čas", vyhlásil.

Predseda opozičnej SDKÚ-DS pripomenul, že ich vystúpenia sa týkajú zásadných otázok, nevyžívajú sa v sekundárnych témach, ktoré majú rady médiá. Návrh zákona o Andrejovi Hlinkovi napriek tomu podporil. Ako sa vyjadril, my sme takou aktívnou opozíciou, že od roku 1991, keď začal robiť politiku, takú nezažil.

Dzurinda tiež obvinil vládu, že kradne a vyzval premiéra, aby priznal, ako nadobudol svoj byt. Preto podľa neho vyťahuje zástupné témy, aby toto zakryl. Pri otázke vzťahov s Maďarskom povedal, že bolo hlúpe niekoho vykazovať z krajiny. Fico podľa neho od začiatku vládnutia oslabil zahraničnopolitickú situáciu Slovenska a poškodzuje povesť Slovenska.

Dzurinda poznamenal, že by SMK nemala vnášať nepokoj do slovenskej politiky, vraj varoval predsedu SMK Pála Csákyho, že nie je dobré hrať na Slovensku s Benešovými dekrétmi. Napriek tomuto vyhláseniu tvrdí, že s SMK úspešne spolupracujú v kľúčových témach.

Na tému prezidentských volieb na Slovensku a možných kandidátov Dzurinda potvrdil, že v opozícii vedú neformálne rozhovory a netajil sa tým, že chce, by zvíťazil ich kandidát. Súčasné opozičné strany potrebujú schopného kandidáta alebo kandidátku - a čo najširšiu dohodu, aby bol ich kandidát zvolený. Dzurinda sa iba zdržanlivo vyjadril, že Iveta Radičová má možnosť poraziť súčasného prezidenta Ivana Gašparoviča. Zatiaľ sa ale nechcel vyjadriť k tomu, či je v hre aj neúspešný prezidentský kandidát Eduard Kukan.

Zdielať na

Najčítanejšie správy