Politici už nebudú informovaní o Kuciakovej vražde. Zakázal to Čižnár

28.02.2018 11:17 Noviny.sk Slovensko

Politici už nebudú informovaní o Kuciakovej vražde. Zakázal to Čižnár

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Denník N prišiel s informáciou, že generálny prokurátor Jaroslav Čižnár zakázal poskytovať politikom informácie o prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

So špeciálnym prokurátorom bolo dohodnuté a bolo mu generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom uložené, aby vzhľadom na citlivosť prípadu a absolútnemu zamedzeniu úniku informácií, ktoré by mohli sťažiť vyšetrovanie, neinformoval verejnosť a politikov už vôbec nie, a to až do doby, pokiaľ bude možné zverejniť informácie bez negatívnych následkov na vyšetrovanie,“ povedala pre Denník N Čižnárova hovorkyňa Andrea Predajňová. Tým by malo byť zaručené, že ani jeden z politikov nebude mať z prokuratúry konkrétne informácie o trestnej veci.

Generálny prokurátor tomuto prípadu venuje mimoriadnu pozornosť. Absolútnou prioritou je objasnenie skutku, zistenie a potrestanie páchateľov, a preto akékoľvek informovanie v tejto chvíli o skutočnostiach považuje za kontraproduktívne,“ dodala Predajňová.

Na tlačovej konferencii v utorok pôsobil premiér, po ktorého boku stál Robert Kaliňák a policajný prezident Gašpar, akoby mal veľmi dobré vedomosti o prípade. Policajný prezident sa pritom dostal k slovu až po Ficovi.

Pozrite si archívne reportáže k téme:

Zdroj: noviny.sk/dennikn.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:10 Noviny TV JOJ
05:15 NA CHALUPE
06:00 NOVÉ BÝVANIE
07:15 Súdna sieň
05:00 NOVÉ BÝVANIE
05:45 S PRAVDOU VON
06:45 GURMÁNI ULICE
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:00 Je prostě báječná
07:40 Asterix: Sídliště bohů
09:15 Půlnoční láska