Politici už nebudú informovaní o Kuciakovej vražde. Zakázal to Čižnár

28.02.2018 11:17 Noviny.sk Slovensko

Politici už nebudú informovaní o Kuciakovej vražde. Zakázal to Čižnár

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Denník N prišiel s informáciou, že generálny prokurátor Jaroslav Čižnár zakázal poskytovať politikom informácie o prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

So špeciálnym prokurátorom bolo dohodnuté a bolo mu generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom uložené, aby vzhľadom na citlivosť prípadu a absolútnemu zamedzeniu úniku informácií, ktoré by mohli sťažiť vyšetrovanie, neinformoval verejnosť a politikov už vôbec nie, a to až do doby, pokiaľ bude možné zverejniť informácie bez negatívnych následkov na vyšetrovanie,“ povedala pre Denník N Čižnárova hovorkyňa Andrea Predajňová. Tým by malo byť zaručené, že ani jeden z politikov nebude mať z prokuratúry konkrétne informácie o trestnej veci.

Generálny prokurátor tomuto prípadu venuje mimoriadnu pozornosť. Absolútnou prioritou je objasnenie skutku, zistenie a potrestanie páchateľov, a preto akékoľvek informovanie v tejto chvíli o skutočnostiach považuje za kontraproduktívne,“ dodala Predajňová.

Na tlačovej konferencii v utorok pôsobil premiér, po ktorého boku stál Robert Kaliňák a policajný prezident Gašpar, akoby mal veľmi dobré vedomosti o prípade. Policajný prezident sa pritom dostal k slovu až po Ficovi.

Pozrite si archívne reportáže k téme:

Zdroj: noviny.sk/dennikn.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:10 Krimi
05:35 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
05:30 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Dr. Dokonalý
06:20 Mutanti II.
07:25 Mutanti II.
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:35 Tanec draků
07:20 Angele a Tony
08:55 Útěk ze Sibiře