Bibiána
2.12.2022
Vzniklo virtuálne dobrovoľnícke centrum www.dobrovolnictvo.sk
Zdielať na
Slovensko

Vzniklo virtuálne dobrovoľnícke centrum www.dobrovolnictvo.sk

Cieľom portálu je rozšíriť informovanosť o dobrovoľníctve, ponúknuť rady a tipy záujemcom aj organizáciám.

Vzájomné prepojenie medzi dobrovoľníkmi a organizáciami, ktoré ich potrebujú, umožňuje portál www.dobrovolnictvo.sk. Ako dnes informovala agentúru SITA projektová manažérka Alžbeta Mračková, cieľom portálu je rozšíriť informovanosť o dobrovoľníctve, ponúknuť rady a tipy záujemcom aj organizáciám.

Projekt postupne vzniká v priebehu roku 2007 a koordinuje ho občianske združenie C.A.R.D.O. Finančne a organizačne ho podporuje Ministerstvo školstva SR, Odbor detí a mládeže a IUVENTA. C.A.R.D.O. na ňom aktívne spolupracuje so 17 národnými a lokálnymi dobrovoľníckymi organizáciami, ako napríklad Amnesty International, Depaul Slovensko alebo Jezuitskí dobrovoľníci.

Stránka funguje ako virtuálne dobrovoľnícke centrum. Organizácie a záujemcovia sa môžu na stránke zaregistrovať a priamo na nej prezerať aj inzerovať ponuky. Dobrovoľnícke príležitosti možno vyhľadávať podľa krajiny a regiónu, oblasti činnosti, organizácie a trvania spolupráce. Okrem toho stránka ponúka príbehy dobrovoľníkov, ktorí pracovali s chorými deťmi na onkológií, s dôchodcami v Nemecku či pre Greenpeace.

Zdielať na

Najčítanejšie