Len donedávna zo školy utekali. Vďaka mladým učiteľom je teraz všetko inak

Len donedávna zo školy utekali. Vďaka mladým učiteľom je teraz všetko inak

PLAVECKÝ ŠTVRTOK / Základnú školu v Plaveckom Štvrtku na Záhorí navštevujú iba deti rómskej národnosti. Pred niekoľkými rokmi žiaci školy doslova utekali z vyučovania. Teraz je však všetko inak - tešia sa na školu a dosahujú aj lepšie výsledky. Za všetkým sú dvaja mladí učitelia, ktorí k nim prišli hneď po absolvovaní vysokej školy.

Dvaja mladí učitelia zo stredného Slovenska sa rozhodli pracovať v základnej škole v Plaveckom Štvrtku. Dva dni predtým ako mal ísť Michal na pohovor, škola vyhodila inzerát, že hľadá aj špeciálneho pedagóga. Vladimíra neváhala a chopila sa príležitosti. Chcela totiž ostať s Michalom, keďže sú v súkromnom živote partneri. 

Ide o školu, ktorú navštevujú iba deti rómskeho pôvodu, niektorí učitelia sa preto tejto škole vyhýbajú. Títo mladí pedagógovia berú túto prácu ako svoje poslanie. "Keďže ja sám mám rómsky pôvod, viem v akých podmienkach tie deti dennodenne žijú, touto cestou by som im chcel pomôcť posunúť sa vpred a zažiť pocit úspechu a víťazstva v športe," hovorí učiteľ Michal. 

Triednej učiteľke Vladimíre sa v tejto škole veľmi páči lebo všetci pedagógovia majú rovnaký cieľ. "Tu nepoznáme nechcem, toto nebudem robiť a toto nemá zmysel , ale skúsme na to prísť ako motivovať tieto deti ako ich niečo naučiť," dodáva Vladimíra. A deti to cítia. "Najviac sa mi páči, že máme dobrého učiteľa a že nás veľmi chápe." Popri hre sa ale naučia aj určitým hodnotám. Rešpektovanie druhých, ohľaduplnosť, ale aj osvojenie si základných hygienických návykov. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:45 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:30 Kosti XI.
09:25 Kosti XI.
08:15 Divoké kone
09:50 Divoké kone
11:20 Nákupné maniačky
08:05 Malí fidlikanti
08:20 Viking Vicky
08:35 Petronela Jabĺčková
07:25 Osudová láska
08:55 Klíč k minulosti
10:55 Růžový a černý