Poslanci rokovali o zdravotníctve a školstve hodiny, skončili o pol tretej

Poslanci rokovali o zdravotníctve a školstve hodiny, skončili o pol tretej

BRATISLAVA / Poslanci na mimoriadnej parlamentnej schôdzi rokovali o situácii v školstve a zdravotníctve. To trvalo nepretržite takmer 16 hodín. Zasadnutie iniciovalo 35 opozičných poslancov za KDH, Most-Híd, SaS a OĽaNO-NOVA. Schôdza sa začala vďaka podpore poslancov vládneho SMER-u.

Parlament v piatok nadránom neschválil opozičné uznesenia k obom bodom programu. Vládni poslanci presadili ich vlastné verzie.

Národná rada SR v schválenom dokumente konštatuje, že v súčasnej situácii je dôležité, aby sa dôvera pacientov k zdravotníckym pracovníkom posilňovala a ozdravenie slovenského zdravotníctva pokračovalo.

"Je to špecifický rezort a treba rátať s tým, že niektoré benefity sa zúročia až po dlhšom čase," citoval z uznesenia šéf zdravotníckeho výboru Richard Raši.

Parlament namiesto opozičného návrhu k školstvu prijal iniciatívu poslanca Ľubomíra Petráka (Smer-SD). V uznesení konštatoval, že kvalitné vzdelanie je jedným zo základných pilierov každého vyspelého štátu a riešenie problémov v školstve vyžaduje pokračovanie v systémových zmenách v školstve naprieč celým politickým spektrom. 

Podrobné ONLINE spravodajstvo nájdete pod videom.

Pozrite si atmosféru pred rokovaním parlamentu:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel