Alene zomrel syn, rakovinu má aj dcéra. Nadácia TV JOJ im splnila prianie

Alene zomrel syn, rakovinu má aj dcéra. Nadácia TV JOJ im splnila prianie

KOŠICE / Nikto nepozná identitu muža, ktorý na účet Nadácie televízie JOJ posiela tisíce eur, aby aspoň na Vianoce vyčarili radosť na tvárach detí z chudobných rodín. Jediné, čo je o tomto záhadnom človeku známe je to, že pomáha nezištne a je z Košíc. Vďaka nemu uvidíte veselú, aj keď vlastne aj smutnú realitu okolo nás.

Na Slovensku žijú ľudia, s ktorými sa život nemazná. Alenu s dvoma deťmi pred rokom po onkologickom ochorení opustil 17-ročný František. Zákernú chorobu diagnostikovali aj 9-ročnej Janke.

Bez peňazí

"Ak aj ona odíde, nezvládnem to," hovorí Alena. V malom, zničenom dome musia mesačne vyžiť z 300 eur. Po zaplatení liekov a jedla, im nezostáva nič.

Staršia Michaela nevníma Vianoce ako čas darčekov, túži po tom, aby boli všetci zdraví. Jednu vec by si ale predsa len želala. Jedna izba slúži ako obývačka, spálňa a aj detská izba. Navyše dievčatá spia na starých doskách z dverí.

Poschodové postele

"Chcela by som poschodové postele, bolo by tu viac priestoru," vysvetľuje. Darca z Košíc pomohol a s pomocou stolárov postele vyrobili. Nadácia televízie JOJ tak svojou troškou prispela na lepší život rodiny Štecových.

Pozrite si reportáž redaktora Jozefa Kačmýryho:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi